Dwa złota i brąz. Lekkoatleci RKS Łódź we Wrocławiu zdobywali medale mistrzostw Polski

W 53. Plebiscycie Dziennika Łódzkiego na Sportowca Roku 2023 w piętnastce laureatów znalazło się dwóch lekkoatletów RKS. Pozycję trzynastą zajął Filip Ostrowski, a dwa oczka wyżej został sklasyfikowany Maher Ben Hlima. Ten ostatni tuż przed ogłoszeniem wyników plebiscytu wywalczył halowe mistrzostwo Polski w chodzie na 5000 metrów.

4 фото
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (4)

Rywalizacja toczyła się we Wrocławiu, gdzie rozgrywano też HMP U-18 i U-20, w których reprezentanci RKS również sięgali po medale.

Maher pięciokilometrową trasę pokonał w czasie 19:37.59 i daleko za plecami zostawił m.in. złotego medalistę olimpijskiego z Tokio Dawida Tomalę (20:14.03) oraz wielokrotnego mistrza Polski Artura Brzozowskiego (20:15.46). Po przekroczeniu linii mety podopieczny trenera Andrzeja Chylińskiego nie krył radości, jednak nie ukrywał, że docelową imprezą w tym sezonie są dla niego Letnie Igrzyska Olimpijski Paryż 2024.

Młodzieżowe mistrzostwa kraju okazały się natomiast bardzo udane dla Zuzanny Wiernickiej. Zawodniczka trenująca pod okiem Stanisława Jaszczaka z czasem 4:22.70 wywalczyła złoto w biegu na 1 500 m w kategorii do lat 20. W tej samej grupie wiekowej po brąż w skoku o tyczce sięgnął Marcel Rembowski. Podopieczny trenera Adama Lisiaka pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 4.20 m. Zwycięzca konkursu Piotr Wołoszym (SL Olimpia Poznań) zaliczył 4.90 m.