Feliczita Pizza otwarta na Księżym Młynie! Już po przeprowadzce z Off Piotrkowska [ZDJĘCIA]

Stałym bywalcom strefy Off Piotrkowska nazwa Feliczita powinna już coś mówić. Pod tym szyldem jeszcze do niedawna mieścił się tam mały kontener, w którym w sezonie letnim serwowano włoską pizzę. Jej fani mogą odetchnąć z ulgą i cieszyć się z jej powrotu. Przy ul. Tymienieckiego 25A pizzeria otworzyła swoje drzwi na stałe.

pizza
Pizzeria Feliczita w nowym miejscu / fot. Feliczita Pizza
11 фотоs
pizza
pizza
pizza
pizza
pizza
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (11)

Za menu odpowiada ekipa znana z Ramek. Przepis na długo leżakujące ciasto – chrupiące w środku i puszyste na brzegach – opracował szef kuchni Norbert Szefer.

Włoska pizza z polskim twistem

Lista włoskich przystawek jest krótka, w sam raz na rozbudzenie naszego apetytu. Do wyboru: sardynki, sery z konfiturą figową oraz oliwki z oliwą z oliwek – to wszystko w zestawie z paluchami z ciasta na pizzę. Na większy głód czekają pizze o średnicy 32 cm. Bazą może być czerwony sos pomidorowy lub biały śmietanowy. W pierwszej opcji na szczególną uwagę zasługują dwie pozycje – cztery sery i mortadella z pistacjami (warto do niej dobrać dodatkowy ser buratta). W drugiej – pizza z gruszkami, kozim serem i orzechami włoskimi oraz wersja z mozzarellą, gorgonzolą i grzybami.

Ciekawostką w menu są kanapki panuozzo przygotowywane z ciasta na pizzę lub włoski pieróg calzone.

Miejsce na deser

Miłośnicy słodkości nie mogą wyjść z Feliczity bez deseru. W karcie znajdziemy jedynie dwie pozycje, ale za to jakie! Klasyczne włoskie tiramisu i jego pistacjową wariację. Obie godne polecenia.

Restauracja przyciąga również godzinami otwarcia. Działa we wszystkie dni tygodnia od godz. 12:00. W piątek i sobotę do godz. 00:00, w pozostałe dni do godz. 22:00.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ