Ferie zimowe w Łodzi. Ruszają zapisy na półkolonie dla dzieci w łódzkich szkołach

W wtorek (1 lutego) startują zapisy na półkolonie organizowane przez 34 szkoły i placówki edukacyjne w czasie ferii zimowych w Łodzi. Sprawdź, gdzie i w jaki sposób możesz zapisać dziecko na zajęcia.

fot. ŁÓDŹ.PL
Startują zapisy na półkolonie organizowane przez łódzkie szkoły

Rekrutacja jest prowadzona bezpośrednio w szkołach i placówkach edukacyjnych. Nie obowiązuje rejonizacja, co oznacza, że dziecko nie musi być uczniem/uczennicą danej szkoły, aby chodzić tam na zajęcia.

Dla kogo są półkolonie?

Półkolonie są organizowane dla uczniów klas I-IV szkół podstawowych, na których czeka 1 555 miejsc w 113 grupach. Zajęcia będą się odbywać od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-17:00, od 14 do 25 lutego. Koszt dzienny to 20 zł (w tym koszt posiłków: drugiego śniadania oraz obiadu z deserem). Wszystkie atrakcje tj. wyjścia do kina, teatru, muzeum, na pływalnię itp. wraz z przejazdami komunikacją miejską są bezpłatne.

Turnusy są jedno- lub dwutygodniowe. Rodzice decydują na jak długo chcą zapisać swoją pociechę. Jeśli będą wolne miejsca (np. jeżeli ktoś zrezygnował albo nie było chętnych) można także zapisać dziecko na np. 1, 2, 3 dni.

W placówkach podczas półkolonii obowiązują zasady reżimu sanitarnego zgodnie z wytycznymi GIS i MEiN. Szczegółowe wytyczne w tej sprawie ustala każda placówka uwzględniając swoją specyfikę.

Lista organizatorów:<link edukacja/polkolonie-zimowe-2022/> uml.lodz.pl/edukacja/polkolonie-zimowe-2022/</link>

Rekrutacja trwa do wyczerpania miejsc.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ