Festiwal Szkół Teatralnych w Łodzi. Aż 15 spektakli w ciągu tygodnia [SZCZEGÓŁY]

Już 20 maja rozpocznie się 42. edycja Festiwalu Szkół Teatralnych. To nie tylko okazja, by studenci i dyplomanci ostatni raz w akademickim składzie zagrali ze sobą na scenie, ale także by skonfrontowali się z publicznością i oceną jury.

Spektakl „Amatorki"
Spektakl „Amatorki", fot. Klaudyna Schubert

Podczas festiwalowego tygodnia publiczność będzie mogła obejrzeć 15 spektakli. Na łódzkich scenach zaprezentują się studenci z Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, z bytomskiej i wrocławskiej filii tej uczelni, Akademii Teatralnej w Warszawie i jej białostockiej filii oraz Wydziału Aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. 

Dyplomowe przedstawienia oceni jury w składzie: Wojciech Faruga, Jacek Kopciński, Anka Sasnal, Agnieszka Smoczyńska oraz Eliza Kujan (MKiDN), które wyłoni tegorocznych zwycięzców.

Spektakle będą grane w dobrze znanych przestrzeniach: Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka, Teatrze Studyjnym, Teatrze Lalek Arlekin oraz w Szkole Filmowej w Łodzi.

W ramach wydarzenia towarzyszącego „Laureaci FST na wielkim ekranie” obejrzymy filmy z kreacjami aktorów i aktorek, którzy moment inicjacji artystycznej mają już za sobą. Po projekcjach zaplanowano spotkania z ich udziałem. Wstęp na projekcje i spotkania jest wolny.

Wstęp wolny obowiązuje również na pozostałe wydarzenia towarzyszące: spotkanie z Jury 42. FST, spektakle offowe, pokaz warsztatów dramaturgicznych przygotowanych we współpracy z Agencją Dramatu i Teatru oraz projekcję filmu dokumentalnego „Zostać Aktorem”, reż. Karol Włudarczyk, Barbara Fronc.

Śledźcie festiwalowe wydarzenia – na Instagramie i Facebooku FST, na stronie internetowej i w mediach społecznościowych Szkoły Filmowej w Łodzi i Teatru Studyjnego.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ