Finał Pucharu CEV oddala się od siatkarek Grot Budowlanych Łódź

Siatkarki Grot Budowlanych Łódź uległy we własnej hali szwajcarskiemu Viteos Neuchâtel UC 1:3. Tym samym łodzianki mocno utrudniły sobie drogę do finału pucharu CEV. Strata trzech setów przed rewanżem na wyjeździe nie napawa kibiców optymizmem. Choć oczywiście nie wszystko jest jeszcze stracone. Tym bardziej że w pierwszym starciu łodzianki miały swoje momenty.

drużyna siatkarek
Finał Pucharu CEV oddala się od siatkarek Grot Budowlanych Łódź, fot. Radosław Jóźwiak
6 фотоs
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (6)

Mecz zaczął się doskonale dla gospodyń. Szybko wyszły na wysokie prowadzenie (9:2). Mocne ataki przebijały się przez szwajcarski blok. Przeciwniczki już na początku straciły grunt pod nogami i często się myliły. Do tego miały problemy z przyjęciem. Przewaga rosła i w końcówce wynosiła aż 11 punktów. Pierwszy set nie mógł skończyć się inaczej niż wysokim zwycięstwem Budowlanych.

W drugim secie Szwajcarki się otrząsnęły i nie popełniały już tylu błędów. Na szczęście gospodynie nie zasypiały gruszek w popiele. Zaczęły skutecznie blokować i ryzykować na zagrywce. Wrażenie robiła też łódzka obrona. Oglądaliśmy walkę o każdą piłkę. Niestety w połowie partii gra się wyrównała, a pod koniec przyjezdne wyszły na prowadzenie (18:22). Zabójcza dla Budowlanych okazała się zagrywka przyjezdnych. Drużyna z Neuchâtel doprowadziła do remisu.

Podcięte skrzydła Budowlanych

Wygrana dodała Szwajcarkom skrzydeł, a podcięła je Budowlanym. Łodzianki straciły pazur w ataku. Seria punktowa przyjezdnych dała im prowadzenie i więcej spokoju w grze (13:16). Dobrą zmianę dała Weronika Sobiczewska, w ataku spisywała się Blagojević. Gospodynie goniły wynik i doprowadziły do gry na przewagi. Ostatecznie przegrały o włos.

Niebiesko-biało-czerwone miały nóż na gardle. Przyjezdne parły do zwycięstwa, a ich postawa z pierwszego seta była już tylko wspomnieniem. Dużo ryzykowały w ataku, co im się opłaciło. Obrona łodzianek była bardzo nerwowa. Walkę oglądaliśmy jeszcze w końcówce, ale trudno było mówić o przełamaniu. W efekcie zespół Budowlanych przegrał czwarty set do 22, a cały mecz 1:3.