Fotografuje zwierzaki tak, by znalazły nowy dom. Angela Wolińska i jej Piesografia [ZDJĘCIA]

Jest dumną mamą dwóch psiaków, a na co dzień zajmuje się swoją pasją, którą jest fotografowanie domowych zwierzaków. Angela Wolińska od trzech lat prowadzi „Piesografię”. Jej zdjęcia trafiają do kampanii reklamowych i pomagają czworonogom ze schronisk dla zwierząt znaleźć nowe domy.

Piesografia zdjęcia zwierzaków
Angela Wolińska od trzech lat prowadzi „Piesografię”
18 фотоs
Piesografia zdjęcia zwierzaków
Piesografia zdjęcia zwierzaków
Piesografia zdjęcia zwierzaków
Piesografia zdjęcia zwierzaków
Piesografia zdjęcia zwierzaków
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (18)

Angela Wolińska fotografowaniem psów zaczęła się interesować, gdy sama adoptowała psiaka. 

– Od 8 lat mam pod swoją opieką kundelkę Jessie, od której zaczęła się moja pasją do fotografowania psów i kotów. Od kilku dni jestem podwójną „psią mamą”, ponieważ dołączył do nas szczeniak Aussie – mówi Angela. – Jeszcze do niedawna pracowałam jako menedżer w korporacji, a fotografowaniem psiaków zajmowałam się po godzinach. Prowadziłam profil na Instagramie, gdzie z Jessie pokazywałyśmy różne ciekawe miejsca do wyjścia z psem. W Łodzi jest  takich wiele. Z Jessie mamy za sobą również małą wyprawę po Europie. Przejechałyśmy pociągami pół kontynentu i dojechałyśmy aż do Paryża. Niedługo będziemy podróżować już w trójkę.

Pierwsze kadry

– Kiedy przygarnęłam Jessie, była jeszcze szczeniakiem. Odkopałam swój aparat fotograficzny i zaczęłam robić zdjęcia jej, a później także psom znajomych. Postanowiłam rozwinąć pasję, zmieniłam sprzęt na bardziej profesjonalny i uczyłam się fotografii: oglądałam samouczki i działałam w programach do obróbki zdjęć. Fotografowanie zwierząt to specyficzny rodzaj fotografii wymagający odpowiedniego podejścia do czworonogów. Od dawna robię zdjęcia również psiakom ze schronisk, dzięki czemu nauczyłam się, jak z nimi postępować.

Wyjątkowe sesje

Angela Wolińska kieruje swoją ofertę przede wszystkim do właścicieli psów i kotów, którzy chcieliby mieć pamiątkowe sesje ze swymi pupilami. 

– Jestem nastawiona na uwiecznianie ludzko-zwierzęcych relacji oraz tworzenie pamiątkowych portretów. Od dwóch lat w auli głównej Politechniki Warszawskiej robię też sesje zdjęciowe psiakom ze schronisk dla zwierząt i fundacji, które się o nie troszczą. Poza tym współpracuję z firmami zajmującymi się rasowymi psami i kotami, producentami karm. Udało mi się zrealizować sesję z psami ze schroniska dla marki Medicine, która to sesja przyniosła świetne rezultaty. Po tym, jak zdjęcia zostały opublikowane, każdy psiak znalazł nowy dom. Jestem ogromnie szczęśliwa, że mogę brać udział w takich przedsięwzięciach.

Nowe doświadczenia

Od niedawna Angela fotografuje również koty. 

– Jestem zachwycona tym, jak przebiegają sesje, bo wszystko dzieje się „na żywo”. Właściciele psów często czują presję, jeżeli pupilowi coś nie pójdzie. Koty natomiast mają swój świat i nie potrzebują komend – mówi ze śmiechem Angela. – Zdarzyło mi się również fotografować konia, co było bardzo ciekawym doświadczeniem. Chciałabym otworzyć się na więcej zwierząt, nie zamykać się tylko na psy i koty, żeby pokazać właścicielom, że mogą pozować z każdym swoim ulubieńcem.

Angela prowadzi warsztaty z fotografii artystycznej psów w formie indywidualnej lub grupowej. – Organizuję pojedyncze 45-minutowe sesje, żeby zadbać o komfort uczestników, a przede wszystkim psiaków – tłumaczy. – Uczę kadrowania, przedstawiam inspiracje na podstawie kinematografii, pokazuję, jak bawić się kolorami i dobierać dodatki w przypadku sesji produktowej. Wyjaśniam, jak ustawić parametry zdjęcia w zależności od warunków atmosferycznych i tego, czy sesja jest dynamiczna, czy statyczna. Na koniec poświęcamy czas na selekcję zdjęć oraz ich obróbkę. Uwielbiam przekazywać wiedzę innym. Praca z pasji i dzielenie się tą pasją dają dużo satysfakcji – mówi Angela. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ