Geyer Music Factory w Łodzi. Trzy koncerty gwiazd na 13. edycję festiwalu

Trzy lipcowe występy złożą się na tegoroczną edycję festiwalu Geyer Music Factory, który po raz trzynasty odbędzie się na plenerowej scenie Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi. Hasłem przewodnim cyklu jest Melodia.

fot. ŁÓDŹ.PL
To już 13. edycja Geyer Music Factory

8 lipca Geyer Music Factory otworzą Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz, którzy na dziedzińcu łódzkiego muzeum zaprezentują projekt „Nasza miłość”. Tydzień później, 15 lipca z koncertem swingowym wystąpi Gary Guthman Quartet. Temu wydarzeniu towarzyszyć ma szczególna oprawa, gdyż dwa dni wcześniej lider kwartetu obchodzić będzie 70. urodziny. Tegoroczny festiwal Geyer Music Factory zakończą 29 lipca (w ramach Urodzin Łodzi) Mietek Szcześniak i Joanna Gajda z zespołem, którzy wystąpią z programem złożonym z piosenek jazzowych dla dzieci. Wszystkie występy rozpoczną się o godz. 21:00.

Publiczność koncertów, w ramach zakupionych biletów, na godzinę przed występami będzie mogła wziąć udział w oprowadzaniu po stałych wystawach CMWŁ. Dla melomanów przygotowano trzy ścieżki związane z muzyką. 8 lipca będzie to wyprawa w świat dźwięków maszyn łódzkich fabryk i 15 lipca „Moda na Muzykę” – obie po wystawie „Miasto. Moda. Maszyna”. 29 lipca na wystawie „Łódzkie mikrohistorie. Ludzkie mikrohistorie” – wycieczka szlakiem przebojów muzycznych.

Bilety na Geyer Music Factory (30 zł miejsce siedzące, 25 zł miejsce stojące) są już w sprzedaży w kasach muzeum oraz na jego stronie internetowej bilety.cmwl.pl.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ