Głosuj na najlepsze budynki i miejsca w Łodzi! Ruszyła 1. edycja Nagrody Architektonicznej PMŁ

Na platformie Vox Populi (vox.uml.lodz.pl) rozpoczęło się głosowanie, które zdecyduje o przyznaniu Nagrody Łodzianek i Łodzian w konkursie o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Miasta Łodzi. Głosy w plebiscycie, który wyłoni najlepszą zdaniem mieszkańców realizację architektoniczną powstałą w latach 2018-2022, można oddawać do 7 sierpnia.

EC1 Łódź, Ogrodowa Office, Monopolis
Głosowanie wyłoni najlepszą zdaniem mieszkańców realizację architektoniczną powstałą w latach 2018-2022 w Łodzi
10 фотоs
EC1 Łódź, Ogrodowa Office, Monopolis
EC1, ul. Targowa 1/3
Koci Szlak na Księżym Młynie
Monopolis, ul. Kopcińskiego 60 i 62
Ogrodowa Office, ul. Ogrodowa 8
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (10)

Do zorganizowanego w tym roku po raz pierwszy konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Miasta Łodzi  mieszkańcy miasta zgłosili 50 obiektów i przestrzeni publicznych. Zakwalifikowano ostatecznie 44 propozycje (4 obiekty zgłoszono w dwóch kategoriach konkursowych, jeden nie spełniał wymogów formalnych konkursu, a kolejny nie kwalifikował się do żadnej z konkursowych kategorii). O przyznaniu nagród w czterech konkursowych kategoriach zdecyduje jury (zrewitalizowany obiekt lub zespół obiektów, współczesna kamienica łódzka, przestrzeń miejska i rozwiązanie proekologiczne), ale łodzianie też mogą wybrać najbardziej udaną ich zdaniem realizację.

Nominacje do Nagrody Łodzian i Łodzianek uzyskało łącznie 8 obiektów - ich szczegółowy opis i zdjęcia znajdziesz powyżej. Wystarczy kliknąć któreś ze zdjęć.

Nagroda Łodzianek i Łodzian zostanie wręczona wraz z innymi trofeami konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta Miasta Łodzi. Nagrody nie mają wymiaru finansowego – będą nimi statuetki i dyplomy dla autorów obiektów oraz dyplomy dla inwestorów.

Głosować można na stronie: VOX POPULI - NAGRODA ARCHITEKTONICZNA PREZYDENTA MIASTA ŁODZI

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ