Great September w Łodzi. Wiemy, kto wystąpi na festiwalu Artura Rojka [LISTA]

Przygotowywane w Łodzi festiwal Great September nabiera kształtów. Organizatorzy przedstawili pierwszych artystów, którzy wystąpią na kilkunastu klubowych scenach tej imprezy w dniach 15-17 września.

fot. mat. pras.
Festiwal ogłasza wykonawców
11 фотоs
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (11)

Będą to m.in.: Kacperczyk, Szczyl, waluśkraksakryzys, Frank Leen, Jakub Skorupa, Oysterboy, Franek Warzywa & Młody Budda, Jann, OvE, Zespół Sztylety, Czechoslovakia.

O artystach

Kacperczyk to duet braci zgrabnie lawirujący między najnowszymi trendami alternatywy. Szczyl zalicza się do największych sensacji polskiego hip-hopu w ostatnim czasie. Waluśkraksakryzys to z kolei nowy bohater rodzimej sceny gitarowej.Frank Leen objawił się jako człowiek-orkiestra i człowiek-zagadka – w jego muzyce mieni się mnóstwo kontrastów razem tworzących barwną mozaikę dźwięków. Jakub Skorupa, jako autor albumu „Zeszyt Pierwszy”, zdobył uznanie krytyków za teksty . Płytę uznano za jeden z najlepszych tekściarsko krążków, jakie ukazały się w mijającej dekadzie. Osterboy będzie w Łodzi reprezentantem sceny lo-fi indie. Franek Warzywa & Młody Budda to projekt muzyczny balansujący na pograniczu żartu, memów i muzyki rodem z najdalszych zakątków internetu. Sensualny, momentami niemal rozerotyzowany Jann, łączy elementy elektroniki, r’n’b i popu w stylu Seana Nicholasa Savage’a czy RY X. Ove to bezkompromisowi i intrygujący krzewiciele brzmień spod znaku jazzu, punku i afrobeatu. Zespół Sztylety to trójmiejski kwartet nawiązujący do noiserockowej stylistyki spod znaku Fugazi, a  Czechoslovaki to z kolei młode trio muzycznie zanurzone w klimatach indie.

Great September - to nie tylko muzyka

Czerpiąc wzorce z najlepszych festiwali showcase’owych w Europie, takich jak niemiecki Reeperbahn czy holenderki Eurosonic, oraz bazując na doświadczeniu organizatorów w osobach Artura Rojka i Łukasza Minty, program festiwalu Great September składać będzie się nie tylko z koncertów. Zaplanowano też część konferencyjną – panele tematyczne oraz różnego rodzaju aktywności, w które zaangażować mogą się zarówno przedstawiciele środowiska muzycznego, jak i wszyscy ci, którzy zakupią karnety. 

Bilety na Great September Showcase Festival & Conference są już do nabycia za pośrednictwem serwisów eBilet oraz Eventim.  Cena biletu na trzy dni wynosi 129 złotych (do 31 sierpnia, od 1 września cena wzrasta do 149 złotych). Szczegóły na stronie:<link https://spontanproductions.us14.list-manage.com/track/click?u=d13a920a8840f0bebade5e9a8&id=fdd1237128&e=e2074e0ddb> www.greatseptember.pl</link>.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ