Grot Budowlani Łódź przegrywają z Pałacem Bydgoszcz. Zdecydowała seria błędów

To z pewnością nie był udany weekend dla łódzkich drużyn. Przegrali piłkarze, zarówno ŁKS-u, jaki i Widzewa. Z kolei w niedzielę (5 marca) wieczorem siatkarki Grot Budowlanych Łódź uległy we własnej hali Pałacowi Bydgoszcz. Łodzianki nie zdobyły w tym meczu nawet jednego seta i były zespołem wyraźnie słabszym. Jak się okazuje, żeby odnosić zwycięstwa, nie wystarczy jedynie dobra postawa tureckiej atakującej Melis Durul.

Grot Budowlani Łódź
Siatkarki Budowlanych przegrały z Pałacem Bydgoszcz, fot. Grot Budowlani Łódź

Pierwszy set był najbardziej wyrównany. Obie drużyny mocno atakowały i słabo broniły. W efekcie oglądaliśmy klasyczną wymianę piłek, bez większych zwrotów akcji. Jeśli któryś z zespołów odskakiwał, to raptem na 2-3 punkty. Później wszystko wracało do normy. Dopiero w połowie partii przyjezdne się przełamały i zaczęły skutecznie blokować. Pomogły im też gospodynie, które zaczęły popełniać sporo błędów. W efekcie bydgoszczanki zbudowały sobie bezpieczny dystans i doprowadziły do wygranej. Na początku drugiego seta nic jeszcze nie wskazywało, że Budowlanym nie uda się nawiązać walki. Prym wiodła Melis Durul, która skutecznie punktowała, dzięki czemu niebiesko-biało-czerwonym udało się wyjść na prowadzenie. Nie trwało to jednak zbyt długo. Pałac poprawił zagrywkę i znów włączył do swojej gry szczelny blok. Nie trzeba było długo czekać, żeby przewaga łodzianek nie tylko stopniała, ale całkowicie wyparowała. To bydgoszczanki były na wznoszącej. Pod koniec mogliśmy jeszcze oglądać zryw gospodyń, ale gonitwa nie okazała się skuteczna. Drugi set zakończył się identycznym wynikiem, jak pierwszy, czyli wygraną przyjezdnych.

Seria błędów

W ostatniej odsłonie kluczową rolę odegrały błędy Budowlanych. Zaczęło się od zepsutej zagrywki. Później posypała się obrona, a co za tym idzie coraz trudniej było atakować. Kibice mogli narzekać też na przyjęcie. Zagrywka Pałacu okazała się zabójcza i pozwalała bydgoszczankom na serie punktowe, po których ciężko było się pozbierać. Ostatecznie łodzianki musiały uznać wyższość przeciwniczek.

Grot Budowlani Łódź - Pałac Bydgoszcz 0:3 (22:25, 22:25, 19:25)