Inpost otwiera nowe centrum logistyczne w Łodzi. Powstaje największy w Europie hub!

Nowe centrum logistyczne InPost o powierzchni 8700 mkw. powstanie w Central European Logistics Hub przy ul. Jędrzejowskiej w Łodzi.

Central European Logistics Hub w Łodzi

Hub budowany przez firmę Panattoni to największy w Europie kompleks logistyczny o planowanej powierzchni ponad 600 tys. mkw., który jest zalążkiem powstającej w Łodzi nowej dzielnicy przemysłowej. Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Jędrzejowskiej, tuż przy autostradzie A1 i 30 km od węzła Łódź Północ, czyli skrzyżowania autostrad A1 i A2. 

InPost zdecydował się na realizację najnowszego projektu, gdyż pozwoli to firmie na sprawniejszą obsługę klientów w aglomeracji łódzkiej.

W ramach Central European Logistics Hub na swój rozwój zdecydowały się już BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego, Media Expert czy Smyk.

Nie jest to zresztą jedyna dobra wieść z łódzkiego rynku logistyczno-magazynowego. Do centrum 7R Park Łódź East I na łódzkim Widzewie, tuż przy zjeździe na autostradę A1, wprowadza się firma Castorama, która wynajęła tam 35,3 tys. mkw. przestrzeni magazynowej oraz ok. 770 mkw. biurowej. Z kolei w Panattoni Łódź Park West jesienią 2021 r. magazyn o powierzchni 10 tys. mkw. otworzył chiński potentat handlu internetowego AliExpress.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ