Koncert ku pamięci Grzegorza Ciechowskiego. Zostały jeszcze wolne bilety

Teksty Grzegorza Ciechowskiego poruszały serca i sumienia, a głos stał się głosem pokolenia. 22 grudnia minie 20 lat od jego śmierci. Z tej okazji w Teatrze Muzycznym w Łodzi odbędzie się wyjątkowy „czarno-biały" koncert ku pamięci lidera Republiki w wykonaniu formacji Bończyk/Krzywański/Nowak.

fot. mat. pras.
Koncert ku pamięci lidera Republiki

Koncert adresowany jest przede wszystkim do fanów grupy Republika, ale także do miłośników oryginalnego brzmienia. W  programie wydarzenia znajdą się między innymi utwory: „Biała flaga”, „Sexy doll”, „Śmierć w bikini”, „Obcy astronom” czy „Nie pytaj o Polskę” w akustycznych aranżacjach . Na scenie usłyszymy dwie gitary akustyczne, harmonijkę, tamburyn oraz warr bass.

– Ciekawa interpretacja i charakterystyczna ekspresja Jacka Bończyka, wykonującego utwory Ciechowskiego oraz znane piosenki w nowych aranżacjach Zbigniewa Krzywańskiego – to wszystko gwarantuje niezapomniany koncert, przypominający o twórczości legendarnego muzyka i zespołu Republika – zapowiadają twórcy.

Zgrane trio w Teatrze Muzycznym w Łodzi

Bończyk i Krzywański spotkali się po raz pierwszy w marcu 2002 roku we Wrocławiu. W ramach Przeglądu Piosenki Aktorskiej w spektaklu „Kombinat” po raz ostatni zagrała wtedy Republika. Po dwóch latach wspólnych poszukiwań, ten duet autorski nagrał płytę „Depresjoniści”, która została doceniona zarówno przez środowiska artystyczne, jak i publiczność.

Następne lata upłynęły formacji na działaniach teatralnych, a ich rezultatem są spektakle: „Terapia Jonasza”, „Obywatel. Historia z piosenkami Republiki”, „Kot w butach” oraz musical „Zorro" w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Kolejnym owocem tej współpracy była płyta pt. „Terapia Jonasza".

Projekt „Czarno-białe ślady” narodził się w 2013 roku z okazji kolejnej rocznicy odejścia Grzegorza Ciechowskiego. Został na tyle ciepło przyjęty, że zaowocował kilkuletnią serią koncertów i wydaną niedawno płytą. Początkowo była to dwuosobowa formacja, którą tworzyli Jacek Bończyk i Zbigniew Krzywański – następnie powiększyła się o Kubę Nowaka. To w tym właśnie składzie „Czarno-białe ślady” zostaną zaprezentowane łódzkiej publiczności.

Bilety na grudniowy koncert są jeszcze dostępne. Kupić je można w kasie teatru przy ul. Północnej lub online.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ