Konsultacje Gminnego Programu Rewitalizacji. Przyjdź do Fabryki Aktywności Miejskiej

Trwają konsultacje społeczne zmian Gminnego Programu Rewitalizacji Miasta Łodzi 2026+. Swoje uwagi i propozycje można zgłaszać do 2 października poprzez dostępny w wersji papierowej i internetowej formularz oraz w trakcie spotkań lub dyżurów konsultacyjnych.

Konsultacje Gminnego Programu Rewitalizacji. Przyjdź do Fabryki Aktywności Miejskiej
Konsultacje Gminnego Programu Rewitalizacji. Przyjdź do Fabryki Aktywności Miejskiej

Co zmieni się w dokumencie? Co powinno się zmienić? O tym chętnie porozmawiają przedstawiciele i przedstawicielka Biura ds. Rewitalizacji i Mieszkalnictwa. Zapraszamy na najbliższe spotkanie do Fabryki Aktywności Miejskiej – 14 września o godz. 17:00.

To pewnie skomplikowane

Gminny Program Rewitalizacji to dokument, który umożliwia realizację procesów rewitalizacyjnych w naszym mieście – określa obszar, którego te procesy dotyczą, wyjaśnia, dlaczego akurat te przestrzenie im podlegają. Można w nim znaleźć wizję zrewitalizowanej Łodzi, dowiedzieć się, kto i w jaki sposób będzie ją wdrażał. Na ponad 200 stronach znajdują się wytyczne, sposoby działania, zdiagnozowane problemy i innowacyjne rozwiązania (czy wiesz, że łódzka rewitalizacja to jeden z pierwszych tak skomplikowanych procesów w Polsce?). Czy to oznacza, że trzeba być ekspertem, by to wszystko zrozumieć, ocenić, wyciągnąć wnioski i zaproponować konstruktywną zmianę? Niekoniecznie.

Znamy się – to nie takie proste

Konsultacje społeczne potrwają do 2 października. Zmiany dotyczą przede wszystkim dwóch aspektów – uwzględnienia możliwości związanych z nową perspektywą unijną (2021–2027) oraz aktualizacji listy przedsięwzięć rewitalizacyjnych. Biuro Rewitalizacji i Mieszkalnictwa zaplanowało rozmowy z mieszkańcami i mieszkankami. Jak sama nazwa wskazuje, nie ma lepszego wydziału niż ten zajmujący się rewitalizacją, by rozmawiać o programie rewitalizacji! Osoby, które możesz spotkać w trakcie dyżurów konsultacyjnych i spotkań, to eksperci i ekspertki. Tak samo zresztą jak Ty – o ile zespół urzędowy chętnie wyjaśni Ci zapisy dokumentu, o tyle Ty możesz opowiedzieć, co warto w nim zmienić, by wizja rewitalizacji nie była jedynie tekstem w dokumencie a wspólnym celem.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ