Koronawirus. Przyjdź w weekend do Atlas Areny i zaszczep się bez zapisów

W sobotę i niedzielę (2-3 października) przed Atlas Areną stanie Plenerowy Punkt Szczepień Bionanoparku. Pacjenci, którzy mają już wystawione skierowanie, będą mogli zaszczepić się bez zapisów od 12:00 do 16:00.

fot. ŁÓDŹ.PL
W weekend można będzie zaszczepić się bez zapisów

Plenerowy Punkt Szczepień towarzyszy Międzynarodowemu Festiwalowi Komiksu i Gier, ale będzie się znajdował w strefie dostępnej bez biletów. Dzięki temu pacjenci, którzy nie uczestniczą w Festiwalu, również będą mogli z niego skorzystać.

Szczepienia wykonuje lekarz. Są bezpłatne i dobrowolne. Pacjenci, którzy jeszcze nie szczepili się przeciw COVID-19 będą mogli przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson lub pierwszą dawkę szczepionki Pfizer. Z możliwości zaszczepienia bez zapisów mogą skorzystać też pacjenci, którzy będą chcieli zaszczepić się drugą lub przypominającą dawką Pfizera.

Szczepienia dla obcokrajowców

- Zapraszamy też obcokrajowców. Lekarz w Plenerowym Punkcie Szczepień Bionanoparku może wystawić skierowanie na szczepienie za pośrednictwem aplikacji gabinet.gov.pl. Zamiast numeru PESEL wprowadzi numer dokumentu tożsamości, jakim posługuje się uprawniony obcokrajowiec. Najlepiej, żeby był to numer paszportu lub zagraniczny dowód osobisty – tłumaczy Marek Cieślak, prezes Bionanoparku.

Z prawa do bezpłatnych szczepień przeciw COVID-19 mogą skorzystać obcokrajowcy, którzy legalnie pracują w Polsce, uczą się lub studiują, ich małżonkowie i dzieci.

 

 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ