Koszykarze ŁKS CoolPack przebudzeni po zimnym prysznicu. Co dalej?

Po niemrawym początku rozgrywek koszykarze ŁKS CoolPack odzyskali wigor i mecze z PKK 99 Pabianice oraz PGE Spójnią II Stargard zakończyli z trzycyfrowym dorobkiem punktowym.

koszykarze
Koszykarze ŁKS CoolPack odzyskali wigor

Zespół prowadzony przez Jarosława Krysiewicza rywalizację w grupie A drugiej ligi rozpoczął w Zatoce Sportu, gdzie wygrał z Wiarą Lecha Poznań 88:67. Później łodzianie po dogrywce ulegli w Toruniu ekipie AZS UMK Transbruk Toruń. Wynik 70:73 podziałał na nich jak zimny prysznic i w dwóch kolejnych meczach nie dali już rywalom żadnych szans. Pierwszą ofiarą podrażnionej ambicji graczy ŁKS-u CoolPack padł zespół z Pabianic, który w hali przy al. Politechniki przegrał 46:102 (14:17, 7:26, 12:31, 13:28). W tym starciu podopieczni Krysiewicza już do przerwy mieli 22 „oczka” przewagi, a w drugiej połowie konsekwentnie powiększali dystans dzielący ich od rywali. Nieco inny przebieg miała konfrontacja w Toruniu. Po dwóch kwartach łodzianie przegrywali 39:43, jednak po zmianie stron szybko odrobili stratę, a później dobili bezradnego przeciwnika. Zawodnicy ze Stargardu szybko stali się tłem dla gości, którzy z każdą minutą grali lepiej i skuteczniej. W trzeciej kwarcie przyjezdni zdobyli 22 punkty, w czwartej 39 punktów i ostatecznie zwyciężyli 100:65 (19:21, 20:22, 22:13, 39:9).

Kulon liderem

W dotychczasowych spotkaniach najskuteczniejszym koszykarzem ŁKS-u CoolPack był Norbert Kulon, który do tej pory zdobył 56 pkt. (średnio 14 pkt. na mecz). Dwa mniej ma na koncie Mikołaj Wojciechowski (13,5), a połowę setki przekroczyli też: Maciej Leszczyński (52; 13) i Kacper Dominiak (51; 12,75).

Kolejni rywale

Po czterech seriach spotkań ŁKS CoolPack ma na koncie trzy wygrane i z takim dorobkiem zajmuje trzecią lokatę w tabeli grupy A. Wyżej są gracze AZS-u UMK Transbruk oraz KSK Ciech Noteć Inowrocław, którzy do tej pory zgarnęli komplet punktów. W piątej kolejce łodzianie przed własną widownią zmierzą się z Pyrą AZS Szkoła Gortata Poznań (14 października, godz. 17:45).