Księży Młyn. Miasto ogłosiło przetarg na drugi etap budowy drogi rowerowej

Budowa drogi rowerowej na Kocim Szlaku będzie kontynuowana. Miasto ogłosiło przetarg.

4 фото
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (4)

Do 15 lutego firmy budowlane mogą składać oferty w przetargu, w którym przedmiotem zamówienia jest kontynuacja budowy drogi rowerowej na Kocim Szlaku.

Na razie powstał odcinek od Księżego Młyna do al. Śmigłego Rydza, z przejazdem przez ul. Przędzalnianą. W następnej kolejności droga zostanie przedłużona śladem dawnej Kolei Scheiblerowskiej. Zadanie podzielone jest na dwie części. Pierwsza to budowa odcinka aż do ul. Milionowej - najpierw wzdłuż ul. Zbiorczej, później wzdłuż ul. Do Folwarku.

Ale to nie wszystko, ponieważ na wysokości ul. Paryskiej powstanie prowadząca na północ odnoga do al. Piłsudskiego. Na cały ten fragment jest już gotowy projekt, więc wykonawca będzie miał 8 miesięcy od dnia podpisania umowy, by inwestycję zakończyć.

Druga część to realizacja w systemie zaprojektuj i wybuduj ciągu pieszo-rowerowego po południowej stronie al. Piłsudskiego na odcinku od ul. Paryskiej do ul. Niciarnianej. Zwycięzca przetargu będzie miał na realizację projektu 18 miesięcy od podpisania umowy.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ