Kto zapunktuje przy Styrskiej? UKS Neptun UŁ zmierzy się z zamykającym tabelę KSZO

Na dwóch różnych biegunach znajdują się łódzkie drużyny waterpolowe. UKS Neptun UŁ w sobotę (18 listopada) powalczy o swoje pierwsze zwycięstwo, a zajmujące czwarte miejsce ŁSTW PŁ w ten weekend pauzuje.

Piłka wodna Łódź
Kto zapunktuje przy Styrskiej? UKS Neptun UŁ zmierzy się z zamykającym tabelę KSZO

W sobotę (18 listopada) na pływalni Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu UŁ przy ul. Styrskiej 16/18 waterpoliści UKS Neptun Uniwersytet Łódzki zmierzą się z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Dla obu ekip będzie to szansa na przerwanie złej passy i zdobycie premierowych punktów w bieżącym sezonie. Zespół z województwa świętokrzyskiego ma już za sobą porażki z ŁSTW Politechnika Łódzka (7:21), Waterpolo Poznań (6:15) oraz Alfą Gorzów Wielkopolski (5:20). Neptun UŁ rozegrał do tej pory dwa mecze, w których musiał uznać wyższość bytomskiej Polonii (11:21) i lokalnego rywala. Przez trzy kwarty derbowego starcia z ŁSTW PŁ toczyła się zacięta walka, jednak ostatnia odsłona rozgrywała się już pod dyktando utytułowanego rywala. Czwartą część meczu goście wygrali 9:2, a całe spotkanie – 19:10. W ekipie ŁSTW PŁ najlepszym zawodnikiem został wybrany Jan Szabłowski, a w zespole gospodarzy wyróżnienie to trafiło do Igora Michalskiego. 

Zmiany w terminarzu

Po tym zwycięstwie zespół prowadzony przez Edwarda Kujawę ma na koncie sześć punktów i z takim dorobkiem zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Otwiera ją Polonia, z którą łodzianie mieli się zmierzyć w sobotę, 18 listopada. Wyjazdowa konfrontacja z aktualnym liderem rozgrywek została jednak przełożona na 27 stycznia 2024 r. Zgodnie z terminarzem ma się natomiast odbyć spotkanie przy ul. Styrskiej, gdzie przedostatni w klasyfikacji Neptun UŁ zmierzy się z zamykającym tabelę KSZO. Mecz, którego stawką będą pierwsze punkty w bieżących rozgrywkach, rozpocznie się w sobotę o godz. 17:30.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ