LemON w Atlas Arenie. Trasa koncertowa z okazji dziesięciolecia zespołu

Zespół LemON wyrusza w trasę koncertową podczas której będzie świętował swoje dziesięciolecie. Z tej okazji grupa zagra dziesięć jubileuszowych koncertów. Jeden z nich odbędzie się 6 marca w Atlas Arenie. Gośćmi specjalnymi występu w Łodzi będą Kuba Badach oraz Piotr Rogucki.

fot. mat. pras.
Zespół lemON na nowej trasie koncertowej

LemON to grupa założona w 2011 roku przez wokalistę i kompozytora Igora Herbuta. Nazwa zespołu jest połączeniem cząstki słowa Łemkowszczyzna - „lem”, oznaczającej (tylko) oraz angielskiego „on” (włącz). Łemkowska kapela ma na koncie 4 albumy studyjne, które pokryły się złotem, platyną i podwójną platyną, a dwa z nich były nominowane do Fryderyków. O najbardziej alternatywnej w dyskografii zespołu płycie pt. „Tu” Marek Niedźwiecki napisał: „wcisnęło mnie w fotel i słucham tej muzyki od kilku godzin”.

Utwory takie jak „Napraw”, „Nice”, „Jutro” czy „Scarlett” znalazły się na pierwszych miejscach list przebojów. LemON zagrał prawie tysiąc koncertów, zarówno na kameralnych scenach klubowych, jak i przed kilkudziesięciotysięczną publicznością (Woodstock, Wembley Arena, Europejski Stadion Kultury) i był wielokrotnie nagradzany na najważniejszych festiwalach telewizyjnych (Sopot, Opole, EMA, Must Be The Music).

Igor Herbut – zarówno solowo jak i z zespołem – gościnnie współpracował z wybitnymi postaciami polskiej sceny muzycznej takimi jak: Kayah, Agnieszka Chylińska, Kasia Nosowska, Adam Sztaba, Jacek Cygan, Jan Borysewicz, Maryla Rodowicz, Grzegorz Markowski, Beata Kozidrak, Justyna Steczkowska, Sebastian Karpiel-Bułecka, ma także na koncie wspólne projekty z młodymi arystami sceny niezależnej: Ralphem Kamińskim, Hanią Rani (Tęskno), Sorry Boys, a także światowej sławy gruzińskim zespołem Rustavi.

Koncert LemOn w Łodzi odbędzie się 6 marca 2022 roku w Atlas Arenie o godz. 18.30. Bilety na wydarzenie można kupić na stronie sklep.ebilet.pl

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ