Lider męczył się w Sopocie. Koszykarze ŁKS CoolPack z kolejną wygraną

Prawdziwy horror zafundowali sobie koszykarze ŁKS CoolPack. W meczu jedenastej kolejki lider grupy A II ligi po rzucie „za trzy” Kacpra Dominiaka wygrał w Sopocie z Treflem II 88:87.

piłka koszykowa
Koszykarze ŁKS CoolPack z kolejną wygraną

Po trzech kwartach nic nie wskazywało na to, że łodzianie do końcowych sekund będą musieli desperacko walczyć o zwycięstwo. Do ostatniej części spotkania zespół prowadzony przez trenera Jarosława Krysiewicza przystępował prowadząc 69:62, jednak gospodarze nie zamierzali składać broni. Ku zdumieniu łodzian miejscowi zaczęli odrabiać straty i robili to na tyle skutecznie, że dwie minuty i dwanaście sekund przed końcem mieli już dziewięć oczek przewagi! Na szczęście przyjezdni w porę się otrząsnęli i od wyniku 87:78 nie pozwolili już rywalom zdobyć żadnego punktu, a swój dorobek powiększyli o dziesięć oczek. Wygraną 88:87 przypieczętował rzut „za trzy” Dominiaka.

Dzięki wygranej łodzianie utrzymali prowadzenie w rozgrywkach. Po dziesięć zwycięstw mają też drugi w klasyfikacji KSK Ciech Noteć Inowrocław oraz AZS UMK Transbruk Toruń. W 12. kolejce ŁKS CoolPack w łódzkiej Zatoce Sportu podejmie ekipę AMW Flota Gdynia (25 listopada, godz. 17:45).

Trefla II Sopot - ŁKS Coolpack Łódź 87:88 (24:26, 18:20, 20:23, 25:19). Punkty dla ŁKS Coolpack: Kacper Dominiak 38, Norbert Kulon 21, Piotr Keller 11, Mikołaj Wojciechowski 11, Iwo Maćkowiak 5, Igor Urban 2, Mikita Jalowienko 0, Mateusz Szwed 0.