Light Move Festival 2023. To była rekordowa edycja! Ile osób wzięło udział w imprezie?

Tłumy na Piotrkowskiej, wypełnione spacerowiczami parki, tętniące muzyką ulice – podczas Light Move Festival 2023 Łódź ponownie stała się Polską stolicą sztuki światła. Przez cały weekend w festiwalu, według szacunków organizatorów, uczestniczyło blisko 920 tys. osób.

Light Move Festival 2023
Light Move Festival 2023 przyciągnął rekordową liczbę uczestników
10 фотоs
Light Move Festival 2023
Light Move Festival 2023
Light Move Festival 2023
Light Move Festival 2023
Light Move Festival 2023
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (10)

Po raz trzynasty Light Move Festival rozświetlił miejskie ulice i parki. Jego sercem była ulica Piotrkowska, ale wiele atrakcji czekało na łodzian i turystów także m.in. w parkach Sienkiewicza i Moniuszki oraz w EC1 Łódż. Na program imprezy ponownie złożyły się trzy segmenty: LMF ART, czyli dobrze znany uczestnikom festiwalu świat trójwymiarowych mappingów, projekcji, instalacji świetlnych i iluminacji, LMF MUSIC – koncerty w świetlnej oprawie oraz LMF EDU – spotkania z mówcami i specjalistami.

– Light Move Festival to fantastyczne wydarzenie i okazja, by lepiej poznać Łódź, docenić to, jak się zmienia i zobaczyć jej piękno podkreślone światłem. Już poprzednia edycja przyciągnęła setki tysięcy uczestników, a w tym szczególnym roku, kiedy Łódź świętuje swoje sześćsetne urodziny, spotkaliśmy się w jeszcze liczniejszym gronie – mówi Piotr Kurzawa, dyrektor Łódzkiego Centrum Wydarzeń.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ