ŁKS i Grot Budowlani w ćwierćfinale Pucharu Polski siatkarek

ŁKS Commercecon Łódź pewnie pokonał beniaminka Tauron Ligi, czyli Roleski Grupa Azoty Tarnów, w swoim pierwszym meczu Pucharu Polski 3:0. Do ćwierćfinału awansował też zespół Grot Budowlanych Łódź, który w końcu się przełamał i po raz pierwszy w tym sezonie, po tie-breaku, wygrał z UNI Opole 3:2. To oznacza, że w kolejnej rundzie zobaczymy aż dwa zespoły z Łodzi.

siatkarki Grot Budowlani
Siatkarki z Łodzi awansowały do kolejnej fazy Pucharu Polski

Dla siatkarek ŁKS-u zwycięstwo z niżej notowanym przeciwnikiem było formalnością. Wysoka wygrana potwierdza dobrą formę zespołu w tym sezonie. Warto zaznaczyć, że łodzianki mają na swoim koncie nie tylko komplet zwycięstw ligowych, a teraz awans do ćwierćfinału rozgrywek pucharowych, ale tę sztukę udało się im osiągnąć bez straty choćby jednego seta. To z pewnością robi wrażenie na przeciwnikach.

W domowym meczu z dobrej strony zaprezentowała się nowa zawodniczka ŁKS-u, Zuzanna Górecka, która zdobyła aż 15 punktów i słusznie otrzymała statuetkę MVP. Teraz w walce o półfinał przeciwnikiem Łódzkich Wiewiór będzie #VolleyWrocław, który wyeliminował z rozgrywek Legionovę Legionowo. Na kolejny mecz pucharowy będziemy musieli jednak poczekać do przyszłego roku — zaplanowano go 4 stycznia.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ