ŁKS Łódź przegrał z Cracovią w 20 minut. Zła passa przedłużona

Piłkarze ŁKS przegrali kolejny już mecz w tym sezonie. Tym razem ulegli na własnym boisku Cracovii Kraków 2:0. Szanse na punkty stracili na własne życzenie. Zdecydowało o tym pierwszych 20 minut, w których łodzianie pozwolili przyjezdnym na zbyt wiele. Pozostają tym samym w strefie spadkowej z zaledwie 7 punktami na koncie.

piłkarze na boisku
ŁKS Łódź przegrał z Cracovią, fot. Radosław Jóźwiak
11 фотоs
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (11)

Od początku mecz miał bardzo szybkie tempo. Niestety nie układał się po myśli ŁKS. Sporo pracy miał bramkarz łodzian. W 11. min. Bobek faulował w polu karnym Śmiglewskiego. Sędzia wskazał na 11. metr. Na szczęście Rakoczy przestrzelił i trafił w poprzeczkę. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Raptem 3 minuty później Cracovia wywalczyła sobie rzut rożny. Rakoczy dośrodkował, a Ghita głową pokonał golkipera gospodarzy. Obrona ŁKS była rozbita. Po zaledwie 7 minutach znów Bobek musiał wyciągać piłkę z siatki. Łodzianie stracili futbolówkę tuż przed polem karnym, Atanasov strzelił z dystansu, piłka otarła się jeszcze o rękawice bramkarza i minęła linię tuż obok słupka. ŁKS był w tarapatach. Cracovia mogła spokojnie rozgrywać piłkę i czekać na błędy rywali. Łodzianie obudzili się dopiero w końcówce pierwszej połowy, ale nie zdołali pokonać obrony przyjezdnych.

Ramirez nie pomógł ŁKS

W drugiej połowie łodzianie również nie odpuszczali. Częściej byli przy piłce i wchodzili w pole karne przyjezdnych. Nieco życia wniósł do gry ŁKS Ramirez, który wszedł na boisko z ławki w pierwszej połowie, po kontuzji Letniowskiego. Niewiele to jednak zmieniało, bo chęci nie wystarczą, żeby zdobyć trzy punkty. Brakowało pomysłu na pokonanie defensywy przyjezdnych. Krakowianie z kolei, co zrozumiałe, za bardzo się nie spieszyli. Najlepszą okazję Rycerze Wiosny mieli w 87. minucie. Pirulo znalazł dobrą pozycję do strzału, kopnął piłkę z 11 metrów, ale się pomylił. Nie było już najmniejszej szansy na odrobienie strat.

Przed podopiecznymi trenera Moskala teraz dwa spotkania na wyjeździe w Radomiu i w Poznaniu. Łodzianie będą musieli walczyć o wyjście ze strefy spadkowej bez udziału swojej publiczności.

ŁKS Łódź Cracovia Kraków 0:2 (0:2)