Łódź chroni rzeki. Powstaną plany miejscowe dla dolin Augustówki i Olechówki [SZCZEGÓŁY]

Niech nikogo nie zmyli niepozorny kształt łódzkich rzek. To właśnie dzięki nim mamy Arturówek, Stawy Jana czy Stawy Stefańskiego. Miasto zadba o ich jakość i obejmie lepszą ochroną.

Rzeka Augustówka
Rzeka Augustówka
6 фотоs
Rzeka Augustówka
Rzeka Augustówka
Rzeka Augustówka
Rzeka Olechówka
Rzeka Olechówka
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (6)

Doliny Augustówki i Olechówki będą chronione planami miejscowymi. To kolejne już łódzkie rzeki, o które miasto zadba w ten sposób. 

Olechówka ma ponad 12 km długości. Jej źródła znajdują się w rejonie skrzyżowania ul. Informatycznej z al. Ofiar Terroryzmu. Rzeka przepływa przez całą Łódź, ze wschodu na zachód, i wpada do Neru. Znajdują się na niej malownicze stawy i popularne miejsca rekreacji ze Stawami Jana i parkiem na Młynku na czele.

Augustówka to dopływ Olechówki. Wypływa w rejonie cmentarza przy ul. Zakładowej. Wzdłuż jej koryta znajduje się sporo ścieżek spacerowych.

Obie doliny trzeba chronić przed zabudową. Gmachy domów i zakładów zbliżają się bezpośrednio do samych rzek. To nie tylko ryzyko dla przyrody, ale także dla osób, które w takich miejscach mieszkają – rzeki wyglądają niepozornie, jednak mogą podtopić fundamenty.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ