Łódź kusi inwestorów! Miasto wysoko w raporcie Business Environment Assessment Study

Łódź polskim „talent poolem” – wzrost zatrudnienia, wyspecjalizowana kadra i nowe inwestycje w 2024 roku.

Łódź wysoko w raporcie Business Environment Assessment Study
Łódź kusi inwestorów! Miasto wysoko w raporcie Business Environment Assessment Study

Łódź kontynuuje swój dynamiczny rozwój, stając się jednym z najbardziej innowacyjnych ośrodków w Polsce. Z ogólną oceną 7,2/10 w tegorocznej edycji badania awansowała w rankingu o 6 punktów procentowych w porównaniu do poprzedniej edycji badania z 2021 roku. Miasto z 21 uczelniami wyższymi i ponad 71 tys. studentów, jest jednym z kluczowych ośrodków akademickich w Polsce, oferując dostęp do szerokiego grona wykwalifikowanych absolwentów rocznie.

Kolejna, czwarta już edycja raportu Business Environment Assessment Study (BEAS), którego twórcami są Antal i Cushman & Wakefield, a partnerami Baker McKenzie, PAIH, Pracodawcy RP, Pro Progressio oraz Vastint odsłania plany inwestycyjne szefów firm działających w polskich miastach do 2025 roku. Polska już od dłuższego czasu utrzymuje i umacnia pozycję lidera w przyciąganiu inwestycji, także tych zagranicznych.

Poziom planowanych inwestycji

Łódź, z jej bogatym dziedzictwem przemysłowym i kulturowym, przeobraża się w prężny ośrodek inwestycyjny i innowacyjny, przyciągając uwagę krajowych oraz międzynarodowych przedsiębiorców. Dzięki inicjatywom takim jak Specjalna Strefa Ekonomiczna, strategiczna lokalizacja oraz rozwinięta infrastruktura transportowa, miasto przyciąga nowe inwestycje. Miasto zostało wskazane jako miejsce rozważane pod kątem inwestycji na lata 2023-2025 przez 11% respondentów badania.

Kto będzie miał największą szansę na pracę w Łodzi w 2024 roku?

Rok 2024 zapowiada się obiecująco dla specjalistów w Łodzi, szczególnie w nowo rozwijających się sektorach takich jak technologia, innowacje i usługi. Znaczący wzrost popytu na pracowników z umiejętnościami specjalistycznymi, takimi jak obsługa klienta, logistyka, analiza danych, IT i sprzedaż, a także zmiany w preferencjach pracowników, na przykład co do pracy zdalnej, kształtują rynek pracy w mieście. Aż 56% pracodawców deklaruje wzrost zatrudnienia o co najmniej 6%, co jest najlepszym współczynnikiem w porównaniu z innymi miastami. Tylko 4% przedsiębiorstw przewiduje zmniejszenie poziomu zatrudnienia w najbliższym czasie, co podkreśla stabilność i rosnące zapotrzebowanie na pracowników w regionie.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ