Łodzianin Wojciech Szewczyk walczy o Mistrzostwo Świata w bilardzie!

Stu dwudziestu ośmiu najlepszych zawodników świata przystąpiło do gry na Mistrzostwach Świata w Bilard 9-bil, które właśnie odbywają się w Kielcach. W środowym meczu otwarcia Wojciech Szewczyk ograł 9:3 Katarczyka Bashara Hussaina Abdula Majeeda.

wojciech szewczyk bilard
Łodzianin walczy o Mistrzostwo Świata w bilardzie! fot. mat. pras.
8 фотоs
wojciech szewczyk bilard
wojciech szewczyk bilard
wojciech szewczyk bilard
wojciech szewczyk bilard
wojciech szewczyk bilard
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (8)

– Jestem zachwycony, że wysokim zwycięstwem udało mi się przejść pierwszą rundę – zaznacza Szewczyk, który w 2022 r. sięgnął po mistrzostwo świata w odmianę 10-bil. Późnym wieczorem Wojciech Szewczyk, grający w drużynie Bilardo.pl Dekada Sosnowiec, rozegrał drugi mecz na tym turnieju, a jego rywalem był Brytyjczyk Imran Majid. Po zaciętym boju reprezentant Polski przegrał 8:9. 

Łodzianin wygrywa

Dwa spotkania ma za sobą również pochodzący z Łodzi, reprezentujący na co dzień klub Nosan Kielce, Sebastian Batkowski. W pierwszym spotkaniu wygrał z faworyzowanym Mario He 9:7, natomiast w drugiej potyczce jego wymaganiom nie sprostał Mustafa Alnar, który musiał się pogodzić z porażką 4:9. 

– Znam swoją wartość, ale też miejsce w szeregu. Nie czuję się pretendentem do medali, aczkolwiek jeśli odnajdę swoją najlepszą grę i będę miał odrobinę szczęścia, jestem w stanie zajść daleko. Jeżeli wbiję się do topowej szesnastki, będę naprawdę zadowolony – zaznacza Batkowski.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ