Łodzianin zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorów w Biegu na Orientację!

Tomasz Rzeńca (UKS Orientuś Łódź) zdobył brązowy medal podczas rozgrywanych w bułgarskim Velingradzie Mistrzostw Europy Juniorów w Biegu na Orientację.

Tomasz Rzeńca

Łodzianin, biegnąc na trzeciej zmianie polskiej sztafety szesnastolatków, ukończył trudną, górzystą trasę na trzecim miejscu w gronie zespołów z 26 państw. Mistrzami zostali Czesi, a srebrne medale przypadły Szwajcarom.

Tomek, którego trenerem jest starszy brat – Piotr Rzeńca, był bliski zdobycia medalu także w indywidualnym biegu sprinterskim, w którym zajął czwarte miejsce w stawce 96 zawodników, tracąc na prawie 3-kilometrowej trasie zaledwie 9 sekund do podium.

Medal Tomka jest już szóstym w rodzinnej kolekcji Rzeńców. Starsi braci stawali bowiem na podium mistrzostw Europy w latach 2012–2017. Najmłodszy zaś debiutował dopiero na tej imprezie dla zawodników w wieku 15–18 lat, ma więc realną szansę powiększyć medalowy zbiór w kolejnych startach.

W Bułgarii startował również drugi z zawodników UKS Orientuś – Antoni Trzeciak. Trzydzieste czwarte miejsce w blisko 100-osobowej stawce w biegu sprinterskim to dobry wynik podopiecznego Piotra Paszyńskiego.