Mecz z czerwoną latarnią. ŁKS podejmuje u siebie Chojniczankę Chojnice

Rozgrywki Fortuna 1 Ligi powoli zaczynają wkraczać w decydującą fazę. Klaruje się sytuacja w tabeli i widać, kto będzie liczył się do końca w grze o Ekstraklasę. Na czele tego peletonu jest ŁKS, który ma niewielki margines błędu, bo tuż za jego plecami czają się rywale.

Czy ŁKS wywalczy awans do Ekstraklasy?
Czy ŁKS wywalczy awans do Ekstraklasy? fot. LODZ.PL
4 фото
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (4)

Łódzki Klub Sportowy przyzwyczaił kibiców do tego, że dobrze radzi sobie z zespołami z górnej części tabeli. Zaskakuje fakt, iż problemy pojawiają się, gdy przychodzi do starć z teoretycznie słabszymi drużynami. Gubienie punktów „na dole tabeli” towarzyszy Rycerzom Wiosny od kilku sezonów. Przez kilka takich błędów ŁKS stracił awans do Ekstraklasy. Teraz nie może się to powtórzyć. Doskonałym momentem do przełamania tej klątwy będzie najbliższy mecz z Chojniczanką Chojnice. Czerwona latarnia Fortuna 1 Ligi przyjedzie do Łodzi obarczona serią pięciu meczów bez zwycięstwa. Po przerwie reprezentacyjnej będzie chciała odbić się od dna, a punkty na terenie lidera mogą dać bonus motywacyjny.

Zniżka formy

Chojniczanka zaczęła sezon udanie jak na beniaminka. Przez długi czas trzymała bezpieczny dystans do strefy spadkowej, potrafiła zaskakiwać i urywać punkty zespołom z czuba tabeli. Niestety wraz z październikiem przyszedł kryzys i pięć porażek z rzędu. Przerwa zimowa niewiele pomogła. Wprawdzie w pierwszym meczu rundy wiosennej zespół z Chojnic pokonał Skrę Częstochowa, jednak w następnych spotkaniach udało się ugrać maksymalnie jeden punkt. Czy drużynę Krzysztofa Bredego stać na niespodziankę? Przekonamy się w niedzielę (2 kwietnia) o godz. 12:40.