MP na wodach otwartych. Pływacy UKS 190 Łódź w Rajgrodzie wywalczyli cztery medale

Jezioro Rajgrodzkie było areną zmagań tegorocznych mistrzostw Polski w pływaniu na wodach otwartych. Zawody okazały się bardzo udane dla zawodników UKS 190 Łódź, którzy przywieźli do domu cztery medale.

MP na wodach otwartych
Mistrzostwa Polski na wodach otwartych. Fot: Marek Młynarczyk
7 фотоs
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (7)

Dwa wywalczyła Natalia Piekarska, która na dystansie 10 km do złota w grupie wiekowej 18-19 lat dorzuciła srebro w kategorii open. Wśród juniorów do lat 15 na 5 km po tytuł mistrza Polski sięgnął Fabian Janiszewski, dla którego dodatkową nagrodą była przepustka do Włoch, gdzie we wrześniu odbędą się mistrzostwa Europy juniorów. W juniorskiej reprezentacji Polski znalazł się również Bartosz Tarczyński – wicemistrz kraju na 7,5 km w kategorii 16-17 lat. Na tym samym dystansie szóstą lokatę zajął debiutujący na wodach otwartych Filip Łuczak.

Wyniki z Rajgrodu sprawiły ogromną radość nie tylko zawodnikom UKS 190, ale też ich trenerom. Sylwia Kowalska i Marcin Młynarczyk mogą być dumni ze swoich podopiecznych.