MPK Łódź z nowymi rozkładami jazdy. Powrót tramwajów na ważną ulicę [SZCZEGÓŁY]

Od poniedziałku, 2 października, na kilku liniach tramwajowych i autobusowych będą obowiązywały nowe rozkłady jazdy, a od soboty, 7 października, tramwaje wrócą na ul. Narutowicza.

Tramwaj MPK Łódź
Zmiany rozkładów jazdy MPK Łódź

Zmienione zostały rozkłady jazdy linii 2, 59, 80, 85, 96 i Z13. To drobne korekty i minutowe przesunięcia kursów, by dopasować je do sugestii mieszkańców. Np. linia 2 zyskała rano i wieczorem dodatkowe kursy do Kochanówki, zamiast zakończyć bieg przy ul. Szczecińskiej. Na linii 80 wprowadzono więcej kursów ul. Krzemieniecką. Największa zmiana dotyczy linii 96, która w dni robocze w godzinach szczytu będzie kursować co 7,5 minuty, a co 10 minut po popołudniowym szczycie do ok. godz. 20:30. Zwiększy to znacznie liczbę kursów i zapewni lepszą komunikację mieszkańcom Teofilowa i Widzewa. Od października linia 55 kursuje z Retkini na Dąbrowę. Nie będzie już kursów na Młynek, które działały w okresie wakacyjnym.

W najbliższy weekend (29.09 - 01.10) tegoroczne funkcjonowanie zakończą Łódzkie Linie Turystyczne. Zabytkowe autobusy i tramwaje znów pojawią się na ulicach Łodzi w kolejne wakacje.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ