Najostrzejsze papryki świata rosną w Łodzi! Tej wystawy w Palmiarni nie możesz ominąć

„Carolina Reaper” – jedna z najostrzejszych papryk na świecie – oraz niezwykle widowiskowy „Język Diabła” to niektóre z odmian roślin, które zostaną zaprezentowane w łódzkiej Palmiarni (al. Piłsudskiego 61) na wystawie „Najostrzejszych papryk świata”!

Papryka Piri Piri
Papryka Piri Piri
6 фотоs
Papryka Piri Piri
Papryka Devil's Tongue
Papryka Cayenne Red
Papryka 7 Pot Bubblegum
Papryka Pepperoni Red
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (6)

Ekspozycja będzie dostępna od wtorku, 19 września, w godz. 10:00–18:00 (we wrześniu) i w godz. 9:00–16:00 (w październiku). Czas trwania wystawy uzależniony jest od rozwoju roślin.

W Palmiarni zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt odmian ostrej papryki, w tym owiana złą sławą „Carolina Reaper”, jedna z najostrzejszych papryk na świecie, która w skali Scoville’a osiąga aż 1 500 000 jednostek. W 2013 r. trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa jako najostrzejsza papryka na świecie i pozostaje tam do dziś, mimo że obecnie tytuł rekordzistki przypada innej papryce. 

Mowa o „Pepper X” – najostrzejszej papryce na świecie, która w skali Scoville’a osiąga aż 3 180 000 jednostek, czyli ponad dwukrotnie więcej niż poprzedniczka. Warto podkreślić, że zarówno „Pepper X”, jak i „Carolina Reaper” zostały wyhodowane przez tę samą osobę –  naukowca, a na co dzień kucharza, który specjalizuje się w uprawie różnych odmian papryki – Eda Currie.

Poza najostrzejszymi i najbardziej niebezpiecznymi na wystawie pojawią się łagodniejsze odmiany, które na co dzień są używane przez wielbicieli ostrych smaków, m.in. „Pepperoni Red”, „Cherry”, „Cayenne Red” czy „Piri-Piri”.

Bilety: 16 zł (normalny) i 8 zł (ulgowy).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ