Netflix zaczyna współpracę z Łódzką Szkołą Filmową. To wsparcie dla młodych talentów

Łódzka Szkoła Filmowa rozpoczęła współpracą ze światowym gigantem streamingowym. Studenci mają już za sobą pierwsze warsztaty, a to nie koniec.

fot. ŁÓDŹ.PL
Netflix współpracuje z Łódzką Szkołą Filmową

Współpracę zainaugurowały dwudniowe warsztaty dla studentów. Uczestnicy mieli szansę posłuchać o sztuce opowiadania historii, specyficznych zasadach produkcji i finansowania czy postprodukcji, a także poznać tajniki procesu pozyskiwania tytułów dla Netflixa.

– Cieszy nas perspektywa współpracy z Netflixem, która wzbogaci ofertę edukacyjną szkoły i umożliwi zdobycie ponadprogramowej wiedzy o rozwijaniu projektów filmowych i serialowych oraz o standardach technologicznych i organizacyjnych profesjonalnej produkcji. Takie umiejętności bezpośrednio przekładają się na wzrost zawodowych kompetencji i zwiększenie szans naszych absolwentów i absolwentek na budowanie kariery zawodowej i własnej ścieżki artystycznej – mówi dr hab. Milena Fiedler, rektorka Szkoły Filmowej w Łodzi. 

– Szkoła Filmowa w Łodzi to uczelnia zaliczana do ścisłej czołówki na świecie, która ponadto wywiera istotny wpływ na całą branżę audiowizualną w Polsce. To właśnie tutaj rodzą się i kształtują polskie talenty filmowe. Chcemy wspierać rozwój artystyczny i zawodowy uzdolnionych studentów i studentek oraz zapewnić im jak najlepszy start w profesjonalnej karierze. To nie jednorazowa inicjatywa, ale początek naszej długofalowej inwestycji w relacje ze Szkołą Filmową w Łodzi i, tym samym, w przyszłość polskiej branży filmowej i telewizyjnej – mówi Christopher Mack, dyrektor programu Grow Creative w Netflix.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ