Nowa kriokomora w Miejskim Centrum Medycznym "Widzew". Jak to działa? [ZDJĘCIA]

Miejskie Centrum Medyczne „Widzew” przy al. Piłsudskiego 157 wzbogaciło się o nową kriokomorę do leczenia zimnem. Obecnie trwają jej testy i szkolenia rehabilitantów, którzy będą ją obsługiwać. Pacjentom zacznie służyć od września.

fot. Jastrzębski
Kriokomora pacjentom zacznie służyć od września
16 фотоs
fot. Jastrzębski
fot. Jastrzębski
fot. Jastrzębski
fot. Jastrzębski
fot. Jastrzębski
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (16)

– Koszt zakupu samej kriokomory to około 200 tys. zł. Dodatkowe 60 tys. zł kosztowało dostosowanie pomieszczeń do potrzeb urządzenia. Kriokomora jest nominalnie pięcioosobowa, ale sądzę, że w jednym czasie będą z niej korzystać trzy osoby. Urządzenie ma specjalny przedsionek, w którym przy -50 stopniach Celsjusza ciało przyzwyczaja się do działania zimna. Potem już wchodzimy do „kapsuły”, w której temperatura spada do -100 st. C. Zabieg trwa 2 minuty, ale jego działanie jest nieocenione. Stymuluje układ krążenia, wspaniale sprawdza się u osób z chorobami neurologicznymi, reumatologicznymi czy ortopedycznymi – zachwala Elżbieta Junczyk, dyrektor MCM „Widzew”. 

Zabiegi mają być zlecane przez lekarza w ramach NFZ i dla pacjentów bezpłatne. Będzie też możliwość komercyjnego skorzystania z fizjoterapii w kriokomorze.

Przypomnijmy, przychodnia przy al. Piłsudskiego 157 posiada już bogato wyposażoną poradnię rehabilitacyjną. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ