Nowa łódzka strefa przemysłowa w Chocianowicach. Co tu powstanie?

Łódź to logistyczne serce Polski. Wraz z rosnącymi potrzebami biznesu miasto ma w planach rozbudowę strefy przemysłowej na Olechowie oraz utworzenie zupełnie nowej, w Chocianowicach. Co tu powstanie? Poznaj szczegóły planowanej inwestycji.

fot. ŁÓDŹ.PL
W Chocianowicach powstanie kolejna łódzka strefa przemysłowa
7 фотоs
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (7)

Polska centralna to trzeci największy rynek magazynowy w Polsce. Największe dzielnice przemysłowo-magazynowe w Łodzi i okolicach znajdują się w bliskim sąsiedztwie okalających Łódź tras szybkiego ruchu. Przez ostatnie lata zagłębiem magazynów był Stryków, ale również rejon łódzkiego Widzewa-Olechów.

Miasto ma w planach powiększyć strefę przemysłową na Olechowie i uruchomić nową w Chocianowicach.

Co powstanie w Chocianowicach?

- Przed nami rozbudowa ul. Nad Dobrzynką. Podpisaliśmy umowę z wykonawcą na kwotę ponad 13 mln zł. W chwili obecnej trwa etap projektowania. Planujemy że prace budowlane wystartują w 2022 r. Efektem inwestycji będzie nowa droga na odcinku od węzła Rypułtowy na DK-14 do ul. Łaskowice (dł. ok. 1,2 km) wraz z ciągiem pieszo-rowerowym. Ponadto zagospodarujemy tereny zielone, pojawi się nowe oświetlenie oraz most nad ciekiem wodnym przecinającym ul. Nad Dobrzynką. - mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Chocianowice to dawna podłódzka wieś, którą włączono w granice miasta tuż po II wojnie światowej. Mało kto wie, że już w XVI w. istniała tu namiastka przemysłu - działały huta szkła i kuźnia.

Obszar, na którym powstanie nowa strefa przemysłowa, do dziś jest niezabudowany. Tworzą go rozległe pola i nieużytki ciągnące się na północ od drogi krajowej nr 14 aż do ul. Chocianowickiej. Od zachodu granicę strefy wytyczy ul. Nad Dobrzynką. Na wschodzie nowe tereny przemysłowe będą się rozpoczynać zaraz za doskonale znanymi łodzianom Portem Łódź i sklepem Ikea.

Obecnie trwa sprawdzanie ofert w przetargu na opracowanie dokumentacji projektowej na budowę układu komunikacyjnego w nowo powstającej strefie przemysłowej w Chocianowicach. Podpisanie umowy z wykonawcą projektu planowane jest na przełomie 2021/2022.

Zmiany na Olechowie 

Teren PKP, który znajduje się pomiędzy al. Ofiar Terroryzmu 11 Września, a ul. Jędrzejowską, to ważny inwestycyjne obszar miasta, obsługujący m.in. terminal towarowy. Drogi wokół terminalu na Olechowie czekają duże inwestycje. Aleja Ofiar Terroryzmu 11 Września zostanie przedłużona, a znajdująca się po drugiej stronie torów ulica Jędrzejowska - przebudowana. 

 - Eksperci potwierdzają,  że Łódź to serce logistyczne Polski. Nasz region z sukcesem przyciąga międzynarodowe firmy dystrybucyjne i produkcyjne, które wybierają Łódź ze względu dynamiczny rozwój, wykwalifikowanych pracowników i korzystne warunki do prowadzenia biznesu. Nowa strefa przemysłowa w Chocianowicach, rozbudowa Olechowa czy III etap budowy Trasy Górna - to przykłady nowych terenów inwestycyjnych - dodaje Adam Brzostowski, p.o. Dyrektora Biura Rozwoju Gospodarczego i Współpracy Międzynarodowej

Region Polski Centralnej obejmuje między innymi miasto Łódź wraz z lokalizacjami okalającymi, tj. Konstantynowem Łódzkim, Pabianicami, gminą Nowosolna, Strykowem oraz Piotrkowem Trybunalskim.  

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ