Nowa poradnia w Kapeluszu Anatola. MCM „Górna” otwarta już od 11 stycznia

Już w styczniu nowa miejska poradnia zdrowia będzie mogła przyjąć pierwszych pacjentów. W przychodni ulokowanej w kultowym budynku Kapelusza Anatola pacjentów leczyć będzie dwóch lekarzy specjalistów medycyny rodzinnej oraz pediatra. Poradnia Miejskiego Centrum Medycznego „Górna” to pierwsza nowa miejska placówka opieki zdrowotnej od 20 lat.

fot. ŁÓDŹ.PL
Przychodnia w Kapeluszu Anatola to pierwsza nowa miejska placówka opieki zdrowotnej od 20 lat
9 фотоs
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (9)

Nowa poradnia powstała w Kapeluszu Anatola przy ul. Paderewskiego, w całkowicie oszklonym pawilonie w kształcie okręgu z charakterystycznym zadaszeniem. 

Przeszklone witryny po punkcie usługowym zostały wymienione na nowe. Kompleksowy remont wart (razem z wyposażeniem) ok. 1 mln zł przeszło też wnętrze budynku.

Dni otwarte w MCM „Górna”

W poradni trwają już odbiory techniczne. MCM „Górna” pierwszych pacjentów chce przyjąć 11 stycznia. Natomiast 4 i 5 stycznia centrum zaplanowało dni otwarte w placówce. Pacjenci zainteresowani ewentualnym złożeniem deklaracji do tej poradni będą mogli nie tylko obejrzeć jej wnętrza, ale i spotkać się z medykami.

– Poradnia jest przygotowana, by w styczniu przyjąć pierwszych pacjentów – mówi Żaneta Iwańczyk, dyrektor MCM „Górna”. – Gabinety lekarskie oraz rejestracja są gotowe. Wyposażenie, również to medyczne, zostało dostarczone do przychodni. Zdecydowaliśmy się podzielić centrum na dwie części – dla dorosłych oraz dla dzieci. Każde z nich będzie miało osobne wejście. Chcemy zachować dobry standard, który wypracowaliśmy w miejskich centrach medycznych, gdzie mali pacjenci, czy to przychodzący na szczepienie, czy z infekcjami, nie mieszają się z dorosłymi. Oczywiście zarówno wejścia do poradni, jak i gabinety czy pomieszczenia toalet, są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Kadra medyczna

Od stycznia w poradni w Kapeluszu Anatola pacjentów przyjmować będzie dwóch lekarzy specjalistów medycyny rodzinnej oraz pediatra. 

– Do leczenia w naszym centrum wraca doktor Maciej Adamiec, który od kilku lat jako dyrektor prowadził Miejskie Centrum Medyczne „Bałuty”, a wcześniej leczył naszych pacjentów w poradni przy ul. Rzgowskiej 170. To medyk o ogromnej empatii i wiedzy. W przychodni w Kapeluszu spotkamy też bardzo cenionego i lubianego przez pacjentów doktora Andrzeja Mandata, który dziś przyjmuje w naszej poradni przy ul. Tatrzańskiej. W poradni zatrudniona będzie też położna oraz pielęgniarka środowiskowa. W gabinecie zabiegowym pacjent wykona EKG czy zastrzyk zlecony przez lekarza, zaś dzieci będą mogły przyjąć szczepienia w punkcie utworzonym w części pediatrycznej poradni – dodaje dyrektor Iwańczyk.

Poradnia od 11 stycznia będzie przyjmować od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 18:00.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ