Nowa przychodnia miejska w Kapeluszu Anatola zaprasza na dni otwarte

Nowa miejska przychodnia znajdująca się w Kapeluszu Anatola rozpoczyna działalność. We wtorek i środę (4 i 5 stycznia) odbędą się w niej dni otwarte.

fot. ŁÓDŹ.PL
Nowa miejska przychodnia w Kapeluszu Anatola otwarta
9 фотоs
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (9)

Przed otwarciem pomieszczenia przeznaczone dla poradni przy ul. Paderewskiego 6 przeszły kompleksowy remont. Zakupione też zostało nowe wyposażenie. 

Pacjenci, którzy zechcą zwiedzić poradnię i porozmawiać z przyjmującymi tu medykami mogą w tych dniach odwiedzić placówkę. Osoby, które złożą deklaracje do lekarza pierwszego kontaktu w tej poradni, będą mogły nawet tego samego dnia skorzystać z wizyty u lekarza.

Na co mogą liczyć pacjenci?

– Nasi lekarze, pielęgniarki oraz rejestracja będą gotowi, by już od godziny 8:00 przyjmować pacjentów: czy to zainteresowanych rozmową i poznaniem lekarzy, czy to już zadeklarowanych, że chcą się u nas leczyć – mówi Żaneta Iwańczyk, dyrektor Miejskiego Centrum Medycznego Górna, które będzie prowadziło poradnię w Kapeluszu Anatola. – W środę poradnia będzie otwarta do godziny 18:00. Oczywiście będziemy przyjmować z zachowaniem reżimu sanitarnego, uważając, by w jednym czasie w pomieszczeniach nie było wiele osób. 

W poradni w Kapeluszu Anatola pacjentów przyjmować będzie dwójka lekarzy specjalistów medycyny rodzinnej oraz pediatra. Przychodnia będzie otwarta od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00. W gabinecie zabiegowym pacjent wykona EKG czy zastrzyk zlecony przez lekarza. Zaś dzieci będą mogły przyjąć szczepienia w punkcie utworzonym w części pediatrycznej poradni.

Nowe centrum zostało podzielone na dwie części: dla dorosłych oraz dla dzieci. Każda z nich posiada osobne wejście, dzięki temu mali pacjenci – czy to przychodzący na szczepienie, czy z infekcjami – nie będą mieć kontaktu z dorosłymi. 

Zarówno wejścia do poradni, jak i gabinety czy pomieszczenia toalet są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ