Nowe fotoradary w Łodzi. Sprawdź, gdzie zostaną zamontowane!

Jeden nowy fotoradar stanie w Łodzi, jeden z już działających zmieni swoją lokalizację, a dwa zostaną wymienione na nowe. Jak informuje Główny Inspektorat Transportu Drogowego nowe urządzenie dokonujące automatycznych pomiarów prędkości pojazdów zostanie zamontowane na ul. Dąbrowskiego, przy jej zbiegu z ul. Podhalańską.

Nowe fotoradary w Łodzi
Nowe fotoradary w Łodzi, fot. envato elements

To zjazd z wiaduktu nad torami kolejowymi, pogranicze przemysłowej i mieszkalnej części Widzewa, gdzie obowiązuje ograniczenia dopuszczalnej prędkości pojazdów do 40 km/h.

– Wymieniony na nowy będzie też fotoradar, który obecnie pracuje na skrzyżowaniu al. Palki i ul. Smutnej. Wraz z wymianą urządzenia nastąpi też przesunięcie względem dotychczasowej lokalizacji o ok. 300 m. – dodaje Monika Niżniak, rzecznik prasowy GITD. Tym samym liczba fotoradarów wzrośnie w Łodzi do sześciu.

Z informacji łódzkiego Zarządu Dróg i Transportu wynika, że wymiana czeka jeszcze dwa inne fotoradary: na al. Włókniarzy przy ul. Srebrzyńskiej oraz na ul. Pabianickiej niedaleko skrzyżowania z ul. Gombrowicza. To część ogólnopolskiej akcji wymiany urządzeń pomiarowych tworzących system CANARD (Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym), na który składa się z 470 fotoradarów. Większość z nich to dosyć już wyeksploatowane i awaryjne urządzenia Fotorapid CM.  W ramach rozbudowy i modernizacji systemu CANARD zamontowanych zostanie 100 nowoczesnych fotoradarów Multaradar CD oraz 147 Mesta Fusion RN, które zapewnią nie tylko gwarancję ciągłości wykonywania pomiarów prędkości, ale też wyższą jakość zarejestrowanych dowodów wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Nowe fotoradary automatycznie zidentyfikują rodzaj pojazdu (odróżnią np. samochód osobowy od ciężarowego) i mają też możliwość wykonywania pomiarów prędkości na kilku pasach ruchu jednocześnie, bez konieczności zmiany ustawień.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ