Nowy, stylowy Targ Jaracza: wkrótce kupisz tu warzywa i rękodzieło

Na Targu Jaracza będą owoce, warzywa i grzyby, a w weekendy pchle targi, antyki i rękodzieło.

Łódź.pl
Targ Jaracza przy skrzyżowaniu ulic Jaracza i Kilińskiego
8 фотоs
Łódź.pl
Łódź.pl
Łódź.pl
Łódź.pl
Łódź.pl
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (8)

Dzięki rewitalizacji skrzyżowanie ul. Kilińskiego z Jaracza zmieniło się nie do poznania. Z jednej strony, w miejscu nieuporządkowanego narożnika, powstał plac zabaw i skwer. Z drugiej odrapany rynek zamienił się w zadaszony, stylowy Targ Jaracza. Wszystko jest tam już gotowe i pozostało wynająć miejsca do handlowania.

- Na chętnych czeka 12 stanowisk - każde po 7 mkw. Targ będzie funkcjonował od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 17 oraz w soboty od godziny 7 do 15. W niedziele zaś przewidzieliśmy organizację imprez tematycznych typu pchli targ  - mówi Marcin Pawlak, dyrektor Zarządu Lokali Miejskich. 

Jak zostać sprzedawcą na Targu Jaracza?

Wynająć miejsce na targowisku będzie można na dwa sposoby - albo rezerwując je w Zarządzie Lokali Miejskich na okres od miesiąca do 12 miesięcy, albo korzystając z wolnego stanowiska handlowego, na którym danego dnia (do godz. 9:00) nie pojawił się stały handlujący. Miesięczna rezerwacja miejsca ma kosztować 300 zł.

- Oczywiście preferujemy tych, którzy będą zainteresowani najmem długoterminowym. Osoba handlująca okazjonalnie zapłaci dziennie 5 zł za metr kwadratowy stoiska. 

Konkurs na najem zostanie ogłoszony pod koniec września. Pierwsi najemcy na targowisku pojawią się w październiku. 

Co kupisz na Targu Jaracza?

- Chcemy, by rolnicy sprzedawali tu warzywa i owoce, a twórcy ludowi i artyści - własne wyroby i rękodzieło. Zakładamy też, że w niedzielę jeden operator będzie organizował tu imprezę tematyczną, giełdę czy pchli targ. Dodam, że na Targ Jaracza nie chcemy wpuszczać handlujących towarem niskiej jakości. Stawiamy na dobrą markę - dodaje Pawlak. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ