Obwodnica Wiskitna i przedłużenie Puszkina. Ważne inwestycje we wschodniej części Łodzi [SZCZEGÓŁY]

Powstaną dwie ważne inwestycje dla wschodniej części miasta – przedłużenie ul. Puszkina i obwodnica Wiskitna. Odciążą one zatłoczone drogi, usprawnią komunikację między osiedlami i zapewnią wygodny przejazd mieszkańcom wschodniej części Łodzi.

Ulica Puszkina
Ulica Puszkina
5 фотоs
Ulica Puszkina
Ulica Puszkina
Ulica Puszkina
Ulica Puszkina
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (5)

Tory kolejowe na Widzewie niczym rzeka utrudniają podróżowanie po Łodzi. Poprawę zapewni tunel na przedłużeniu al. Hetmańskiej oraz wiadukt na ul. Malowniczej. Szykowana jest kolejna duża inwestycja nad torami kolejowymi na Widzewie, która połączy jego wschodnią część ze Stokami. To przedłużenie ul. Puszkina, która za rondem Inwalidów górą pokona tory i dotrze do ul. Pomorskiej w rejonie ul. Arniki. 

Przedłużenie ul. Puszkina będzie etapem budowy obwodnicy wschodniej części Łodzi. Planowana jest przebudowa ul. Puszkina od ronda Sybiraków do ul. Dąbrowskiego. Przeskalowana, ale też niedopasowana do obecnych standardów droga, wymaga kompleksowej modernizacji, aby zwiększyć jej nośność i zapewnić dojazd do terenów przemysłowych. Natomiast na południe od ul. Dąbrowskiego powstanie dalszy jej ciąg, prowadzący na Jędrzejów, gdzie połączy się z obwodnicą Wiskitna, która odciąży osiedle od TIR-ów i ruchu tranzytowego. Ta wschodnia obwodnica Łodzi zakończy swój bieg na al. 600-lecia Miasta Łodzi.

Cała trasa od Wiskitna po Stoki to ponad 8 km, a wraz z obwodnicą Nowosolnej, która się z nią połączy, to 15 km zupełnie nowych dróg w mieście. Jest już gotowa dokumentacja, która umożliwi złożenie wniosków o dofinansowanie tych projektów, a jest to niebagatelna inwestycja o wartości ok. 200 mln zł. Pierwsze etapy budowy wschodniej obwodnicy Łodzi planowane są na lata 2025–2026.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ