Osiedle Montwiłła-Mireckiego. Wypożycz swoje pamiątki i weź udział w wystawie!

Muzeum Miasta Łodzi wraz z Fundacją Urban Forms przygotowują wystawę czasową poświęconą architekturze oraz historii osiedla i mieszkańców im. Józefa Montwiłła-Mireckiego, którą będzie można oglądać już od 26 lutego.

Muzeum Miasta Łodzi wraz z Fundacją Urban Forms przygotowują wystawę czasową poświęconą architekturze oraz historii osiedla i mieszkańców im. Józefa Montwiłła-Mireckiego

Taka wystawa nie może jednak powstać bez udziału byłych i obecnych mieszkańców osiedla, dlatego Muzeum zachęca do wypożyczenia pamiątek związanych z osiedlem, które łodzianie posiadają w rodzinnych zbiorach.

Obiekty zostaną zaprezentowane na wystawie „Nasz dom, nasz blok. Osiedle im. Józefa Montwiłła-Mireckiego 1933/2023”. Wszystkie przedmioty zostaną oddane niezwłocznie po zakończeniu wystawy w maju 2023 roku. Na czas wypożyczenia objęte zostaną muzealną polisą ubezpieczeniową. Chętni do dzielenia się pamiątkami mogą je przynosić do siedziby głównej Muzeum Miasta Łodzi przy ulicy Ogrodowej 15 do 15 lutego 2023 roku.

Zainteresowani są proszeni o kontakt z Anną Łagodzińską-Pietras pod numerem telefonu 42 307 27 46 lub mailowo: a.lagodzinska@muzeum-lodz.pl

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ