Osiedle Radiostacja pod lupą ekspertów. Projekt NEEST zbada nasz wpływ na klimat

Projekt NEEST, realizowany w największych polskich miastach (Kraków, Łódź, Rzeszów, Warszawa i Wrocław) polega na badaniu obszarów miejskich pod kątem ich wpływu na klimat. W Łodzi wybrano do niego osiedle Radiostacja. 

Osiedle Radiostacja w Łodzi
Osiedle Radiostacja w Łodzi
10 фотоs
Osiedle Radiostacja w Łodzi
Osiedle Radiostacja w Łodzi
Osiedle Radiostacja w Łodzi
Osiedle Radiostacja w Łodzi
Osiedle Radiostacja w Łodzi
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (10)

Pod lupę specjalistów od klimatu trafi fragment łódzkiego osiedla Radiostacja, bo jego zabudowa i układ terenu są odpowiednio zróżnicowane. Znajdują się tu domy jednorodzinne, bloki, tereny zielone i infrastruktura publiczna. Na osiedlu przeprowadzona zostanie analiza zachowań społecznych i potrzeb technicznych. Wszystko po to, żeby w przyszłości przeprowadzić tam modernizacje, które pozwolą zmniejszyć negatywny wpływ na środowisko. 

Przed rozpoczęciem badań planowane są spotkania z mieszkańcami, które organizować będzie łódzkie Biuro Aktywności Miejskiej. Eksperci przedstawią założenia projektu, będą też zachęcać do wspólnego działania i zaangażowania w dążeniu do osiągnięcia neutralności klimatycznej.

Projekt NEEST - o co tu chodzi?

Projekt NEEST ma pomóc w osiągnięciu unijnego celu „fit for 55”, czyli redukcji emisji cieplarnianych o co najmniej 55% do 2030 roku. NEEST pozwoli zdobyć doświadczenie, które da się wykorzystać we wszystkich polskich miastach. Ma pokazać, jak przeprowadzić modernizację budynków oraz co poprawić w zachowaniach mieszkańców.

 

Spotkania informacyjne na początek

Wszystkie informacje o projekcie NEEST będą wysłane do mieszkańców kwartału drogą pocztową. Koordynatorzy zapraszają też na dwa spotkania informacyjne w sprawie projektu. Odbędą się one 21 listopada (wtorek) oraz 23 listopada (czwartek) w XXIX LO (ul. Zelwerowicza 38/44) w godzinach 18:00-19:00.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ