Piknik na Włókienniczej. Skorzystaj z atrakcji i weź udział w retro-potańcówce!

W niedzielę, 12 maja, w godzinach 13:00–17:00 miasto zaprasza łodzian na piknik na ul. Włókienniczej. Piknik inauguruje cykl letnich wydarzeń na ulicy Włókienniczej. Przez cały letni sezon można się spodziewać wielu weekendowych atrakcji w zrewitalizowanej przestrzeni miasta.

plakat
Piknik na Włókienniczej

Między 2021 a 2023 rokiem ulica Włókiennicza przeszła gruntowną renowację w ramach projektu rewitalizacji Łodzi. Nowopowstała przestrzeń ma zróżnicowaną formę architektoniczną, w której główną atrakcją jest kamienica głównego architekta miasta Hilarego Majewskiego. W parterach kamienic powstały lokale dla kreatywnych, pracownie rzemieślnicze i mini muzea.

Ulica Włókiennicza, dawniej zwana Kamienną, zasłynęła w kulturze z piosenki Agnieszki Osieckiej „Kochankowie z ulicy Kamiennej”. Romantyczny motyw kochanków, urokliwa oprawa ulicy oraz jej kameralny charakter stanowią wyśmienity kontekst do realizacji wydarzeń kulturalnych – mini koncertów, pikników rodzinnych, gier ulicznych i potańcówek.

Pierwsze wydarzenie z cyklu będzie miało charakter pikniku rodzinnego zakończonego retro potańcówką. Podczas zabaw, warsztatów i gier ulicznych będą mogły wziąć udział całe rodziny, a dla najmłodszych zwycięzców czekają mini nagrody. Piknik na Włókienniczej startuje w niedzielę, od godziny 13:00 i potrwa do godziny 17:00.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ