Piłkarska 2. liga. W starciu rezerw ŁKS Łódź pokonał Zagłębie Lubin

W meczu kończącym 16. kolejkę drugoligowych rozgrywek na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi doszło do konfrontacji rezerw ŁKS i Zagłębia Lubin. Lepsi okazali się gospodarze, którym wygrana 2:1 dała awans na piąte miejsce w tabeli.

Piłkarska 2. liga. Fot. Marek Młynarczyk

Łodzianie objęli prowadzenie w 8. minucie, gdy Oliwier Sławiński posłał do siatki piłkę „wyplutą” przez bramkarza po rzucie wolnym wykonanym przez Mateusza Bąkowicza. Dziesięć minut po zmianie stron stan rywalizacji wyrównał Cyprian Popielec, ale ostatnie słowo należało do graczy ŁKS. W 61. minucie efektownym uderzeniem zza pola karnego popisał się Jan Kuźma i trzy punkty zostały przy al. Unii.

Po rozegraniu szesnastu spotkań ŁKS ma na koncie dwadzieścia pięć oczek i w tabeli zajmuje piątą lokatę. Na miejscach gwarantujących bezpośredni awans znajdują się zawodnicy Kotwicy Kołobrzeg (30) i Pogoni Siedlce (29), a na pozycjach dających prawo gry w barażach są: KKS 1925 Kalisz, Radunia Stężyca (po 28), ŁKS II oraz Chojniczanka Chojnice (23). W następnej serii spotkań zagrają na wyjeździe z GKS Jastrzębie (12 listopada, godz. 12:30).

ŁKS II Łódź – Zagłębie II Lubin 2:1 (1:0). Bramki: 1:0 Oliwier Sławiński (8), 1:1 Cyprian Popielec (55), 2:1 Jan Kuźma (61).