Plac Wolności zamknięty dla ruchu. To kolejny etap remontu [ZMIANY TRAS MPK ŁÓDŹ]

We wtorek (16 sierpnia) w całości zamknięty zostanie przejazd przez plac Wolności. Sprawdź, jak zmienią się trasy autobusów MPK Łódź.

fot. ŁÓDŹ.PL
Plac Wolności zostanie w całości zamknięty dla ruchu

Przebudowa placu Wolności wchodzi w kolejny etap prac, który wymaga całkowitego zamknięcia przejazdu. Zapewnione zostaną jedynie dojazdy docelowe dla mieszkańców, natomiast autobusy pojadą zmienionymi trasami przez ul. Północną i Ogrodową.

Zmiany tras MPK Łódź

Linia 59 z przystanku Kilińskiego - Pomorska pojedzie Kilińskiego, Północną i Ogrodową do Zachodniej i dalej obecną trasą.
Zmiana trasy jedynie w podanym kierunku.

Linia 86 z pętli Szpital CKD do skrzyżowania Pomorska / Kilińskiego dojedzie bez zmian, a następnie Kilińskiego, Jaracza, Więckowskiego, Gdańską i dalej obecną trasą.
Z pętli Retkinia Kusocińskiego do skrzyżowania Gdańska / Próchnika dojedzie bez zmian, a następnie Próchnika, Rewolucji 1905 r., Kilińskiego, Pomorską i dalej obecną trasą.

Linia 87B z pętli Telefoniczna Zajezdnia dojedzie do skrzyżowania Pomorska / Kilińskiego bez zmian, a następnie Kilińskiego, Północną, Ogrodową, Zachodnią i dalej obecną trasą.
Z pętli Żubardź do skrzyżowania Zachodnia / Legionów dojedzie bez zmian, a następnie Zachodnią, Próchnika, Rewolucji 1905 r., Kilińskiego, Pomorską i dalej obecną trasą.

Linia Z6 z pętli Sikawa Centrum Handlowe dojedzie do skrzyżowania Franciszkańska / Północna bez zmian, a następnie Północną, Ogrodową, Zachodnią i dalej obecną trasą.
Zmiana trasy jedynie w podanym kierunku.

Linia N6 z pętli rondo Powstańców 1863 r. do skrzyżowania Franciszkańska/ Północna dojedzie bez zmian, a następnie Północną, Ogrodową, Zachodnią i dalej obecną trasą.
Zmiana trasy jedynie w podanym kierunku.

Aby ułatwić podróżowanie przystanek Zachodnia - Manufaktura (2317) w kierunku Radogoszcza stanie się przystankiem całodobowym. Zatrzymają się na nim linii 59, 73, 87B, 96C i Z6 oraz jak dotychczas linie nocne.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ