Podchorążych gotowa po kompleksowym remoncie. Ale zmiana! [ZDJĘCIA]

Wrócił ruch na ul. Podchorążych, a to oznacza, że zakończyła się jedna z największych inwestycji w ramach łódzkiego "Planu dla osiedli". Jak zmieniła się ulica? Sprawdzamy!

fot. Radosław Jóźwiak
Wielką zmianę przeszła ulica Podchorążych w Łodzi
11 фотоs
fot. Radosław Jóźwiak
fot. Radosław Jóźwiak
fot. Radosław Jóźwiak
fot. Radosław Jóźwiak
fot. Radosław Jóźwiak
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (11)

Remont ul. Podchorążych był generalny. Najpierw wybudowano wodociąg i kanalizację deszczową. Potem, na odcinku od ul. Łuczniczej do rzeki Jasieniec, ulica została zmodernizowana. Powstały chodniki, nowa jezdnia, bezpieczne zjazdy do posesji, nowe oświetlenie oraz nasadzenia zieleni. Posadzono 43 drzewa, 3620 krzewów i rozległy trawnik.

Ulice Podchorążych przebudowano w ramach "Planu dla osiedli", który zmienia osiedla w miejsca przyjazne, komfortowe do życia i odpoczywania. Odnawiane są drogi, place zabaw, skwery i parki.

Całość inwestycji to prawie 30 mln zł.

Osiedle Złotno

Osiedle Złotno zaczęło powstawać w drugiej połowie XIX w., kiedy rozparcelowany został zadłużony majątek Jagodnica. Część ziem kupili łódzcy fabrykanci, którzy zbudowali tu kilka fabryk i domki dla robotników. Po II wojnie światowej osiedle włączono do Łodzi. Niedługo potem w całej okolicy zaczęły wyrastać domki jednorodzinne  W latach 1949-1992 docierał tu tramwaj, który miał krańcówkę na ul. Cyganka (blisko ul. Spadochroniarzy). Złotno to dziś jedno z najmodniejszych i najbardziej prestiżowych osiedli w Łodzi.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ