Podział punktów w Lubinie. Widzew Łódź zremisował z Zagłębiem

Widzew Łódź zremisował 1:1 z Zagłębiem Lubin w 15. kolejce Ekstraklasy. Piłkarze z Łodzi mogą mówić o dużym pechu. Dwukrotnie zdobywane przez nich gole były anulowane przez VAR. Dopiero za trzecim razem, przy trafieniu Imada Rondicia bramka została uznana.

Widzew - Zagłębie Lubin
Widzew Łódź zremisował z Zagłębiem, fot. Marcin Bryja

Pewnym zaskoczeniem, ale na pewno miłym, był szybszy, niż zapowiadano powrót Juana Ibizy do wyjściowej jedenastki. W pierwszej części gry jednak nie poderwał swoich kolegów do lepszej gry. Oba zespoły grały dość statycznie. Próżno było szukać podań, które przenikały strefy defensywne przeciwnika. Nie było elementu zaskoczenia. W 24. minucie Widzew miał bardzo dobrą okazję, żeby wyjść na prowadzenie, jednak najpierw strzał z główki Fabio Nunesa trafił w poprzeczkę, a dobijający Jordi Sanchez był na spalonym. Po tej akcji znów na boisku zapanowała nuda. Wzajemne szachowanie się w środku pola, brak ruchu w tercji ofensywnej i brak chęci podjęcia ryzyka – to oglądaliśmy aż do gwizdka sędziego Daniela Stefańskiego, który oznajmił przerwę.