Pół tysiąca nowoczesnych koszy na śmieci w Łodzi. Mieszkańcy zdecydowali, gdzie staną

Nikt tak dobrze nie zna potrzeb miasta jak jego mieszkańcy. Dlatego to właśnie łodzianie mogli zdecydować, gdzie pojawi się ponad pół tysiąca nowoczesnych koszy na śmieci.

kosz na śmieci
Pół tysiąca nowoczesnych koszy na śmieci pojawi się w Łodzi
4 фото
kosz na śmieci
kosz na śmieci
kosz na śmieci
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (4)

Kosze zostały wyposażone w cztery oddzielne komory – na odpady zmieszane, szklane, papierowe oraz metalowe i z tworzyw sztucznych. Dzięki temu mieszkańcy Łodzi będą mogli segregować śmieci nie tylko w swoich domach, ale i na łódzkich ulicach. To pozwoli miejskim służbom sprawniej oddzielać odpady, które później trafią recyklingu.

Nowoczesne pojemniki pojawiają się tam, gdzie chcieli sami łodzianie. W internetowej ankiecie wybrali kilkaset potencjalnych lokalizacji na terenach należących do miasta lub przez nie zarządzanych. Wydział Gospodarki Komunalnej przeanalizował te propozycje i wskazał miejsce dla 530 pojemników do segregacji. Będą one sukcesywnie stawiane we wszystkich dzielnicach Łodzi.

Kosze zostaną oznakowane – na każdym pojawi się numer identyfikacyjny oraz specjalny numer telefonu, pod który łodzianie będą mogli dzwonić, aby zgłosić przepełniony lub uszkodzony pojemnik. 

Widzisz przepełniony kosz? Wystarczy, że zadzwonisz pod numer telefonu 790 207 044 i podasz kod kosza.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ