Praca w Łodzi. Wirthwein otwiera kolejną fabrykę. Zatrudni 100 osób

Łódzki oddział firmy Wirthwein, światowego potentata w produkcji części do sprzętu AGD, planuje zwiększenie mocy produkcyjnych. Firma zatrudni nawet 100 nowych pracowników. Kogo szuka?

3 фото
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (3)

Wirthwein Polska istnieje już od ponad 20 lat. Krokiem milowym w historii firmy było otwarcie nowoczesnej fabryki przy ul. Lodowej w Łodzi. Aktualnie polski oddział zatrudnia blisko 400 osób i przetwarza ponad 18 tys. ton surowców rocznie, produkując elementy z tworzyw do pralek, zmywarek, suszarek, lodówek, piekarników oraz komponenty wtryskowe dla motoryzacji, przemysłu sanitarnego i wentylacji. 

Kogo zatrudni Wirthwein Polska?

Firma planuje zwiększenie mocy produkcyjnej i dlatego wynajmie dodatkową przestrzeń (ok 6000 m kw.) w parku logistycznym MLP Łódź, znajdującym się w południowo-wschodniej części Łodzi, 4 km od autostrady A1 i 2 km od obecnej siedziby firmy. Przy budynku produkcyjno-magazynowym powstanie nowoczesna przestrzeń biurowa.

- Planujemy zwiększenie zatrudnienia o około 100 osób w przeciągu 2-3 lat od uruchomienia fabryki, ustalonego na II kwartał 2022 roku. Rozpoczęliśmy już poszukiwanie nowych pracowników. W pierwszej kolejności będziemy rekrutowali specjalistów od wtrysku (technologów i ustawiaczy), utrzymania ruchu (mechaników, elektryków, narzędziowców i automatyków), inżynierów jakości oraz operatorów i logistyków – informuje Janusz Krzyżowski, dyrektor zakładu.

Cały park logistyczny MLP Łódź powstaje na 16,5 ha działce i docelowo będzie miał 71 tys. mkw. pod dachem. Wirthwein Polska zagwarantował sobie możliwość dalszej rozbudowy, jeśli uda się utrzymać obecne tempo rozwoju. A jest to bardzo możliwe, gdyż to najszybciej rozwijający się spośród 22 oddziałów globalnego producenta.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ