Psie parki w Łodzi. Gdzie są? Jakie urządzenia i atrakcje na nich znajdziesz? [MAPA]

W Łodzi jest coraz więcej miejsc przeznaczonych dla czworonogów. Jak grzyby po deszczu wyrastają także psie parki, w których zwierzęta i ich opiekunowie mogą wspólnie aktywnie spędzić czas. Gdzie ich szukać?

mat. ŁÓDŹ.PL
7 фотоs
mat. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (7)

Psie parki, które powstają na terenie Łodzi wyposażone są w różnego rodzaju urządzenia treningowe: drążki do przeskoków, kładki, równoważnie, słupki do slalomu i tunele. Wszystko to świetnie nadaje się do uczenia czworonogów sprawności, zwinności, ale też poprawy komunikacji między człowiekiem a zwierzęciem.

– Mój pies chętnie korzysta ze slalomu, ale żeby pokonać pozostałe przeszkody potrzebuje jeszcze dodatkowego treningu – opowiada Kamila, właścicielka prawie 2-letniego amstaffa Toga.

Urządzenia instalowane w psich parkach służą do treningów typu agility. Pies pokonuje przeszkody bez smyczy, a właściciel kieruje pupilem posługując się tylko komendami i gestami.

– To bardzo trudne, ale sprawia naprawdę dużo frajdy. Zarówno psom, jak i nam, właścicielom!  – śmieje się Magda, opiekunka 4-letniej Zorki, kundelki w typie owczarka niemieckiego.

Psie parki są ogrodzone, a w wejściach umieszczono specjalne śluzy uniemożliwiające psom ucieczkę. W każdym takim parku znajdują się też ławki i kosze na psie odchody.

Psie parki powstały już na Retkini, Teofilowie, Widzewie, Radogoszczu i Olechowie-Janowie. Najnowszy znajduje się przy ul. Dzwonowej na Rudzie. Jeszcze w tym roku powstanie także park dla psów w Parku Podolskim na Zarzewie. 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ