Remiza OSP Wiskitno przy ul. Kolumny 312 w Łodzi wymagała kompleksowego remontu. Wiele do życzenia pozostawiały stare okna, dach oraz ciemne i wysłużone wnętrza.
Mieszkańcy Wiskitna zdecydowali
Dzięki wygranym projektom Budżetu Obywatelskiego Łódź już w poprzednich edycjach udało się wyremontować m.in. pomieszczenia biurowe oraz socjalne dla strażaków, a także odnowić garaże dla wozów strażackich. Metamorfoza OSP na Wiskitnie w Łodzi nie zwalnia tempa, ponieważ właśnie zakończono kolejny etap.
- CZYTAJ WIĘCEJ: Remizy strażackie na Wiskitnie i Andrzejowie w Łodzi będą jak nowe! Co się zmieni?
W ostatnim czasie wyremontowano salę konferencyjną oraz łazienki, które są w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami. Co więcej, strażacy zyskali nowe pomieszczenia gospodarcze, a także nową kuchnię. Wstawiono też okna i drzwi, dzięki czemu wnętrza są jasne i gotowe do użytkowania.
Aktualnie strażacy z Wiskitna w Łodzi mogą także zyskać zupełnie nowy wóz bojowy i pożegnać wysłużonego Jelcza. Głosy na realizację tego zadania można oddawać do 30 czerwca w ramach Budżetu Obywatelskiego Łódź.
