Remonty dróg w Łodzi. Kolejne ulice w Andrzejowie zostaną wyremontowane [ZDJĘCIA]

Plan dla łódzkich osiedli. Kolejne ulice w Andrzejowie doczekają się remontu. Na 2024 rok zaplanowano modernizację ul. Kupały i ul. Winiarskiej.

ulica w Łodzi
Ul. Dobrej Wróżki
12 фотоs
ulica w Łodzi
ulica w Łodzi
ulica w Łodzi
ulica w Łodzi
ulica w Łodzi
ДИВІТЬСЯ
ФОТО (12)

W najbliższych dniach zostaną ogłoszone przetargi na wykonanie robót. Ulica Kupały otrzyma nową podbudowę oraz nawierzchnię, natomiast w ulicy Winiarskiej dodatkowo zostanie wykonane odwodnienie. Po przeprowadzonych inwestycjach poprawi się bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania.

Naprawa gruntowych dróg na tym osiedlu rozpoczęła się w 2016 r., kiedy nową nawierzchnię położono na czterech ulicach. Od tej pory nowy wygląd zyskuje corocznie kilka kolejnych.

Drogi w Andrzejowie coraz bardziej przyjazne

W sumie mieszkańcy na niemal 20 ulicach w Andrzejowie korzystają już z dojazdów wyremontowanymi drogami. Są to m.in. ulice: Serenady, Sielanki, Szeherezady, Dobrej Wróżki. Każda z nich dostała nową nawierzchnię z kostki, zbudowano wjazdy, nowe oświetlenie, przy posesjach pojawiły się trawniki oraz nowa zieleń. Na liście jest również ulica Miernicza, gdzie zakres inwestycji objął wykonanie nowej nawierzchni jezdni oraz odwodnienie pasa drogowego. Przebudowane zostały zjazdy i dojścia do furtek, pojawiły się także wydzielone miejsca postojowe oraz nowe oznakowania poziome i pionowe. Z kolei na ul. Porazińskiej wykonana została nawierzchnia jezdni z kostki betonowej i przebudowano zjazdy do posesji. W poboczach wykonane zostały zieleńce, a miejscowo ułożona została nawierzchnia ażurowa, mogąca służyć za miejsca postojowe.

Inwestycje na Andrzejowie są realizowane w ramach „Planu dla Osiedli". Program ten to kilkaset inwestycji, w ramach których miasto odnawia osiedlowe uliczki, buduje place zabaw, sadzi i porządkuje zieleń.

Andrzejów to dawna podłódzka wieś, którą przed z górą 100 laty określano w rosyjskich dokumentach jako „leżącą 12 wiorst od Łodzi” (wiorsta to 1,06 km). Dziś to część miasta najbardziej wysunięta na wschód. Mieszka tu ok. 6 tys. osób.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ